Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Сім мільйонів доларів готівкою лише у міністрів. Reuters відреагував на е-декларування

31 жовтня 2016, 17:08
7692
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Reuters прокоментував зміст електронних декларацій

В агентстві Reuters відреагували на публікації українськими політиками і чиновниками електронних декларацій і відзначили "величезне розшарування" у майновому стані громадян країни

Так, в країні, де середня зарплата становить двісті доларів, чиновники задекларували "парки розкішних автомобілів, дорогих швейцарських годинників, ювелірних виробів з діамантами і великі ділянки землі". Все це, як зазначає агентство, ще більше підриває довіру суспільства до влади.

Згідно з розрахунками Reuters, 24 міністра задекларували в сумі сім мільйонів доларів. І це лише готівкових коштів.

Агентство відзначає, що глава Мін'юсту Павло Петренко оприлюднив дані про півмільйона доларів готівкою. За словами Петренка, говориться в матеріалі, зберігання великої кількості готівкових коштів свідчить про недовіру українців до банківської системи.

"Звичайно, для країн ЄС є нецивілізованим зберігання готівки. Але це пов'язано з тим, що банківська система могла б працювати краще. Це проблема багатьох українців, які втратили свої заощадження в банках", - наводить Reuters слова міністра юстиції.

Коментуючи декларацію колишнього губернатора Харківщини, а нині нардепа від Оппоблока Михайла Добкіна, який вказав у декларації 1780 пляшок вина, Reuters посилається на слова активіста Віталія Шабуніна.

"Я не можу собі уявити європейського політика, який вкладає гроші в колекцію вин, де одна пляшка може коштувати більше десяти тисяч доларів", - сказав він.

В агентстві також відзначили декларацію лідера Радикальної партії Олега Ляшка, називаючи його "лідером популістської партії, що видає себе за просту людини" і нагадали, що він задекларував майже мільйон доларів готівкою і елітну нерухомість.

Reuters звернув увагу на ту обставину, що багато декларації були подані на кінець установленого строку, буквально за кілька днів до закінчення дедлайну. Також, йдеться в матеріалі, обіцяна перевірка декларацій викликає питання в силу їх величезної кількості.

Нагадаємо, 31 жовтня завершився перший етап подання електронних декларацій українськими політиками і чиновниками. Перший етап включав в себе звітність за майно, придбане в 2015 році.

За інформацією НАПК, на першому етапі електронного декларування було подано 103046 щорічних е-декларацій.

Детальніше про декларації українських чиновників читайте в спецтемі НВ

Головне

Україна/Політика

11 грудня, 11:55

article_img
Два політики та шоумен. Опитування КМІС назвало лідерів президентських виборів -2019

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися