Східний вал від Норвегії до України. Радбез виступив за створення комплексної системи оборони в Європі

4 березня 2016, 12:34
20
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Проблема континентальної безпеки це турбота не тільки України, але і всієї Європи

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов виступив за створення комплексної системи безпеки в Європі, включаючи протиракетний та і протиповітряний захист

В інтерв'ю Інтерфакс-Україна Турчинов заявив, що необхідна єдина система протиракетної оборони в Європі, яка захистить як Україну, так і весь континент.

"Повинен бути створений непроникний для авіації і ракет, а також нездоланний для сухопутної техніки "Східний вал". Він повинен проходити від Норвегії через Україну і закінчуватися в Туреччині. Назвіть цю систему не ПРО, а наприклад, ЕСБ (Європейська система безпеки), або "Східний вал", - справа не в назві, а в суті", - сказав секретар РНБО.

Секретар РНБО нагадав, що Україна добровільно відмовилася від одного з найпотужніших у світі ядерних арсеналів:

"І коли на окупованій території планують розміщувати ядерну зброю, то це дуже серйозний виклик. Саме тому я вважаю, що повинна бути не формальна, а дієва система безпеки в Європі. В тому числі, і надійна система протиракетної оборони, частиною якої повинна стати Україна", - сказав Турчинов, зазначивши, що під час усіх міжнародних переговорів він намагається донести цю позицію до партнерів.

"Не скажу, що завжди знаходжу розуміння, але все більше і більше, особливо після сирійських подій, і політиків, і військових починають замислюються на цю тему", - зазначив він.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 11:53
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 11:53
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект