Щоб припинили стріляти. Зеленський розповів, як планує здолати Росію

21 березня 2019, 12:49
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Шоумен Володимир Зеленський назвав журналу НВ три основні завдання, які він хотів би реалізувати за свій президентський термін, якщо отримає повноваження голови держави.

Своїм першим пріоритетом він вважає припинення бойових дій на сході України.

"Я б хотів зробити все для того, щоб на сході України припинили стріляти, щоб більше не гинули наші люди, адже людське життя - це найголовніша цінність", - підкреслив Зеленський.

Відео дня

На його думку, для перемоги України потрібні "сильна дипломатія, економічне зростання, міцна армія і активна інформаційна політика".

"На дипломатичному фронті ми повинні вести наступ, а не чекати, поки це зроблять за нас. Потрібно вести переговори. Необхідно відновити зустрічі в Нормандському форматі і залучати до багатосторонніх переговорів США та Велику Британію, - переконаний лідер партії Слуга народу. - Якщо ми разом з нашими союзниками і партнерами визнаємо за необхідне, то, можливо, потрібно буде і з Росією вести двосторонні переговори".

Однак при цьому, наполягає Зеленський, повинен зберігатися головний принцип: "ніхто не має права вирішувати щось щодо України без участі України" [таку ж тезу відстоює президент Петро Порошенко - прим.ред.].

"І жодних поступок у питаннях незалежності, суверенності та територіальної цілісності бути не може. У той же час потрібно виступати з українськими ініціативами з приводу припинення бойових дій, деокупації Донбасу та повернення Криму, - пропонує найбільш рейтинговий кандидат у президенти. - З часу Мінських угод цих ініціатив з боку України фактично не було. Потрібна політична воля".

Крім того, ще однією запорукою миру Зеленський назвав сильну економіку. "Ми повинні залучити в Україну інвестиції з усього світу. Якщо в нас будуть працювати підприємства з іноземним капіталом - це найкраща гарантія від будь-якої війни", - переконаний він.

Шоумен і новоявлений політик також зробив акцент на побудові "потужної армії". "Інтеграція в НАТО - це перш за все спосіб реформування армії та забезпечення суверенітету України. Вважаю, що вступ до НАТО має відбуватися тільки через всеукраїнський референдум. Але в армії потрібно переходити на натовські стандарти, вчитися у натовських фахівців. Зарплата і соціальний захист воїнів повинні бути на рівні армій НАТО ", - підкреслив Зеленський.

Окрім вирішення конфлікту на Донбасі, він назвав ще два своїх пріоритети на посаді президента.

Другий - боротьба з корупцією, яку Зеленський вважає "головним внутрішнім ворогом України".

"Ну і третє - дороги. Я дуже хочу, щоб в Україні нарешті були нормальні дороги з цементобетонним покриттям. Ми з Кварталом постійно їздили на гастролі по всіх регіонах. Про стан українських доріг я знаю не з новин", - підкреслив кандидат.

Про свої пріоритети Зеленський розповів у рамках проекту Момент істини: журнал НВ попросив шість головних претендентів на президентське крісло відповісти на сім однакових запитань - політичних, світоглядних і особистих.

Повну версію відповідей усіх кандидатів читайте в свіжому номері журналу НВ - №10 від 21 березня 2019 року.

Редактор: Інна Семенова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X