Сенцов та Кольченко, незаконно засуджені в РФ, повинні бути негайно звільнені - Могеріні

18 березня 2016, 11:35
173
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Могеріні наголосила, що Сенцову та Кольченко має бути гарантовано безпечне повернення до України

Негайно звільнити незаконно засуджених в РФ українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка закликала Росію верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні

Про це йдеться у її заяві з нагоди другої річниці анексії Криму та Севастополя Росією, повідомляє УНІАН.

"Олег Сенцов та Олександр Кольченко, затримані й засуджені з порушенням міжнародного права, повинні бути негайно звільнені, і їм має бути гарантовано безпечне повернення до України", - наголосила Могеріні.

Як заявила верховний представник Євросоюзу, "повний, вільний та необмежений доступ міжнародних організацій з прав людини до усієї території України, включаючи Крим та Севастополь, продовжує залишатися першочерговим завданням".

Нагадаємо, Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону 25 серпня засудив Сенцова до 20 років суворого режиму, Кольченко отримав 10 років суворого режиму.

21 липня, у Ростові-на-Дону (Росія) почалося перше слухання у справі українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка. У Росії Сенцова обвинувачували у підготовці терактів у Криму під час незаконної анексії півострова РФ. Пізніше його звинуватили у зберіганні зброї та вибухівки.

Олександр Кольченко, Олексій Чирній, Геннадій Афанасьєв були затримані разом із Сенцовым.

Слідчі ФСБ звинувачували їх в організації та участі у терористичному співтоваристві, підготовці теракту на території півострова.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 січня, 16:54
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 11:53
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 11:53