Савченко зі своїм адвокатом розробляє новий законопроект

25 квітня 2016, 20:02
703
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Савченко працює над законом про суд присяжних

Адвокат української льотчиці Надії Савченко Ілля Новіков розповів, що його підзахисна у співпраці з ним розробляє новий законопроект

Про це він розповів в ефірі 5 каналу.

"Я її переконав, що без присяжних витягнути судову систему на той рівень, якого від неї очікують, буде дуже важко. І тому зараз готується законопроект про повернення в Україну - не встановлення в перший раз, а повернення - суду присяжних", - розповів адвокат, уточнивши, що саме на території сучасної України розпочався суд присяжних в Російській імперії в 1864 році.

За словами Новікова, сенс закону полягає в тому, що повинні бути люди, які приймають рішення в кримінальному судочинстві і які при цьому не є частиною системи.

"Тому що найкращий суддя, найкращий прокурор, навіть найкращий адвокат в певному сенсі є частиною системи. Він не може працювати в одній окремій кримінальній справі, незважаючи на те, що буде далі. Присяжні, які приходять на справу на один судовий розгляд, незалежні від цієї системи. І навіть якщо хтось один з них, наприклад, отримає хабар, або іншим способом щось зробить не так, якщо їх буде 12, а не три, як зараз - вся ця система має певний запас міцності і повинна опиратися корупції в тому сенсі і в тій мірі, яку не може здійснити сучасна казенна прокурорська судова система", - заявив Новіков.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла внесений Савченко законопроект 26 листопада 2015 року.

Закон зобов'язує суди враховувати засудженим до позбавлення волі кожен день, який вони провели в слідчих ізоляторах до винесення вироку, як два дня відбуття покарання.

Співавтором і одним з ініціаторів відповідного законопроекту є народний депутат України і українська льотчиця Надія Савченко, яку незаконно утримують в РФ.

Нагадаємо, 4 березня в ГПУ заявляли, що за "законом Савченко" під звільнення від відбування покарання підпадає 6 тисяч засуджених, з яких 4,6 тисячі - за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів.

Всього станом на 15 квітня положення закону було застосовано до 39 496 тис. ув'язнених. Серед них суддя Ігор Зварич і екс-нардеп Віктор Лозінський, засуджений за вбивство.

Зверніть увагу

30 грудня 2018, 10:35
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
30 грудня 2018, 10:35
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект