15 листопада 2018, четвер

Самі схожі на правопорушників. TI викрила "скелети у шафах" кандидатів у Нацагентство протидії корупції

4 коментувати
Левова частка кандидатів до складу антикорупційного органу більше схожа на правопорушників
Фото: Depositphotos

Левова частка кандидатів до складу антикорупційного органу більше схожа на правопорушників

У 13 з 53 кандидатів у керівництво Національного агентства з питань запобігання корупції виявлені корупційні ризики, повідомила юрист Тransparency Іnternational Україна Софія Ковач

Як сказано на сайті TI, команда організації перевірила дані з декларацій кандидатів та спосіб їхнього життя, проаналізувавши дані КМУ, загальнодоступні джерела та журналістські розслідування.

"За іронією долі, левова частка кандидатів до складу антикорупційного органу більше схожа на правопорушників, яких Нацагентство повинно виявляти після його створення, а не на членів цього органу", - сказано у звіті.

Як зазначено на сайті, "найбільшого "скелета" скромно приховав Бізікін Сергій Вікторович, заступник директора з загальних питань ТОВ Хлібзавод Салтівський".

"Перебуваючи на посаді начальника Держінспекції сільського господарства у Харківській області, у 2013 році пан Сергій був затриманий за хабар у розмірі 40 000 гривень за видачу сертифікатів та не накладення штрафів. Справу було закрито на стадії досудового розслідування", - йдеться у звіті.

Одним з "найцікавіших" кандидатів організація назвала начальника управління організаційної роботи та планування Міністерства молоді та спорту України Артура Горіна, дохід якого при державній посаді у 2014 році становить 3 мільйони 270 тисяч 46 гривень.

"Цікаво, яким чином держпосадовець може отримувати мільйони гривень?", - поставили риторичне питання антикорупціонери.

Також "цікавий" майновий контраст виявлено у Вадима Чанкіна, заступника голови правління ПАТ Укренергозбут. Його дохід у 2014 році становив 836 грн, дохід членів сім’ї - 46,41 тис. грн. При цьому у звітному році він вніс 135 тис. грн на банківські рахунки, має цінних паперів на суму 29 тис. грн, в той же час сім’я має два будинки та авто Toyota Camry.

"Своєю різноманітністю вражає кар’єра пана Євгена Романенка. Протягом останніх років він займав посади у Державній комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, Державній іпотечній установі, Вищому адміністративному суді України, з 2005 по 2010 рік займав посаду Голови Подільської райдержадміністрації. Різноплановість панувала і в його політичному житті: у 2002 році балотувався в парламент від "Єдності" мера Києва Олександра Омельченко, у 2006-тому балотувався від Блоку Леоніда Черновецького, а вже у 2012 – кандидат у депутати від партії Наталії Королевської - "Україна - Вперед!". Попри майнову скромність самого кандидата, його сім’я володіє сімома земельними ділянками, садовим будинком, квартирою та корпоративними правами на суму 3 187 201,24 гривень", - сказано у повідомленні.

Національне агентство з питань запобігання корупції - це превентивний антикорупційний орган, основною метою діяльності якого є моніторинг декларацій та способу життя посадових осіб всіх рівнів, ведення Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, співпраця з викривачами, а також формування та реалізація антикорупційної політики держави.

Ми у 2020 році. Як зміниться Україна?

Цього четверга, 15 листопада, відбудеться фінальна лекція НВ з циклу "Україна 2020. Що чекає країну"

Що можемо зробити ми, щоб Україна нарешті стала успішною країною?

Прийти на лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: