Сакварелідзе заявив, що в Генпрокуратурі зараз відбувається "внутрішній Майдан"

0 коментувати
Сакварелідзе: За 3 місяці у нас дуже хороший результат
Фото: НВ

Сакварелідзе: За 3 місяці у нас дуже хороший результат

В Генеральній прокуратурі України зараз відбуваються зміни, яких не було за весь період незалежності України, заявив заступник генерального прокурора України Давід Сакварелідзе на 12-тій Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES), партнером якої виступає НВ

"Я не боюсь сказати, що зараз відбувається в Генеральній прокуратурі такий "внутрішній Майдан", якого раніше ніколи не було. Політичні зміни переформатували політичну структуру, але Генеральна прокуратура ніяким чином не змінилася, система залишилася колишньою. Зараз ми це намагаємося виправити", - сказав він.

Сакварелідзе додав, що наразі в Генпрокуратурі проводиться відкритий та прозорий конкурс з відбору людей на 700 керівних посад по всій країні. Сама кількість керівних посад значно скорочена.

"Ми не думаємо, що все буде гладко - багато людей втратили роботу, багато хто з них за попередні роки стали мільйонерами, багато з них мають тісні зв'язки з політиками, які намагаються їх підтримати, олігархами. Але потрібно пройти тестування і залишитися на посаді, або ні", - сказав він.

Крім того, заступник генпрокурора зазначив, що наразі рівень довіри суспільства до відомства є надзвичайно низьким. "Суди і прокуратура мають найменшу довіру серед всіх інститутів … Потрібні ефективні системні зміни", - сказав він.

Сакварелідзе також відзначив, що в Генпрокуратурі вже створений невеликий відділ зі слідчих з чистою репутацією, який займається розслідуваннями корупції всередині відомства. "За 3 місяці у нас дуже хороший результат - сім, чи вісім справ. Ми ведемо розслідування по високопосадовцях, чого раніше не бувало. Ми показали, що немає недоторканих всередині системи прокуратури", - сказав заступник генпрокурора.

Нагадаємо, 5 вересня в Україні розпочався перший етап відкритого конкурсу на керівні посади в місцеві прокуратури.Раніше Сакварелідзе розповів реструктуризації прокуратур згідно з новим законом. Він уточнив, що набір керівників місцевих прокуратур буде проходити через відкритий конкурс, в якому зможуть взяти участь всі юристи з відповідним досвідом роботи.

НВ


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: