Саакашвілі заявив, що нова постанова Кабміну паралізувала роботу митниці

29 вересня 2015, 11:02
1308
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: Міхеїл Саакашкили via Facebook

Міхеїл Саакашвілі: У черговий раз ГФС намагається провести псевдореформу

Глава Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі заявив, що рішення Кабінету міністрів надати Державній фіскальній службі повноваження вводити на свій розсуд єдині орієнтовні показники митної вартості імпортованих в Україну товарів погіршить становище імпортерів і створює передумови для корупційних дій з боку чиновників

"Вкотре ДФС намагається провести псевдореформу замість встановлення чесних правил гри, що ще більше погіршує стан бізнесу. Проігнорувавши надії імпортерів на справедливі ціни розмитнення, прем'єр-міністр підписав постанову №724, згідно з якою усі товари тепер почали розмитнювати не за фактичною (згідно з митним кодексом), а за заздалегідь визначеною ГФС, ціною. Сьогодні оформлення на всіх митницях паралізоване", - написав Саакашвілі в Facebook.

За його словами, через це рішення було заявлено, що постанову було підписано "з метою забезпечення рівних умов здійснення зовнішньоекономічної діяльності".

"Якщо бізнес в чомусь і буде рівним, то тільки в тому, що зараз він буде однаково безсилий перед маніпулюванням вартістю в ручному режимі зі сторони ДФС. Цією постановою зобов'язують бізнес розмитнити свій вантаж за цінами ДФС. Більш того, ДФС повина забезпечити використання цих орієнтовних цін розмитнення. Упевнений, вони з радістю виконають це "почесне" завдання, адже так для сьогоднішніх корупціонерів навіть і краще", - зазначив Саакашвілі.

Голова ОДА зазначив, що проблема була в тому, що ціни розмитнення імпортованих товарів кардинально відрізняються в різних регіонах.

"Ми заявляли, що вантаж повинен оформлятися за ціною договору, як і у всіх розвинених країнах. Але якщо цю ціну визначити неможливо, то через СОТ може використовуватися так званий резервний метод. Саме цей метод був важелем махінації на митниці, коли митник міг особисто поторгуватися з імпортером про прийнятну ціну. Ми наполягали, що визначення ціни за резервним методом не може відрізнятися між регіонами в п'ять разів і пропонували вже опробованний міжнародним співтовариством підхід. А вони хочуть вирішити цю проблему, просто підігнавши всі товари під одну гребінку", - пояснив він.

За словами Саакашвілі, це вбиває бізнес. Бізнесмен може робити, що хоче: домовлятися про знижки на великі партії товарів, шукати краще співвідношення "ціна-якість", мати постійних постачальників. Але життя української митниці буде йти своєю дорогою, абсолютно паралельною реальному бізнес-середовищу.

"Якщо, наприклад, імпортер купив деталі для свого машинобудівного заводу за реальним прозорим контрактом за $100 тис., а в митниці він не "свій" і в базі ДФС ці деталі коштують 500 тис., то імпортер буде просто поставлений перед фактом", - пояснив він.

Голова облдержадміністрації в цілому висловив здивування тим, що ДФС буде сама визначати ціну на товари: "Покажіть мені країну, в якій Ви приходите на митницю, і Вам кажуть: "Ось тут у нас є база, і вартість Вашого товару ми визначимо по ній. Нас не цікавлять Ваші всякі інвойси, договори, ми знаємо ціни краще".

Саакашвілі також додав, що таке нововведення суперечить всім міжнародним нормам. "Україна є членом ГАТТ, в якому чітко зазначено, що першорядним методом є визначення митної вартості за ціною контракту. І резервний метод можна застосовувати тільки в тому випадку, якщо ціну контракту визначити не можна. Насіров (голова ДФС Роман Насіров) готовий закрити очі навіть на міжнародні норми, лише б залишити діючі порядки, що паразитують на митниці?", - написав керівник Одеської ОДА.

Резюмуючи, Саакашвілі висловив думку, що "на жаль, це ще один випадок, коли під виглядом реформ, ще більше погіршується становище бізнесу".

Згідно з постановою Кабінету міністрів №724 від 16 вересня 2015 року, ДФС повинна розробити та забезпечити використання єдиних орієнтовних показників митної вартості на основі аналізу середньозваженої митної вартості імпортованих в Україну товарів за останні шість місяців (крім товарів військового призначення, подвійного використання та товарів, що реалізуються у порядку біржової торгівлі).

Крім того, щомісяця до 10 числа ДФС буде здійснювати перегляд і коригування орієнтовних показників митної вартості товарів, а також подавати в Міністерство фінансів узагальнену інформацію про результати їх використання.

Згідно з документом, Мінфін буде здійснювати моніторинг дотримання єдиного підходу і правильність визначення митної вартості товарів на основі орієнтовних показників.

Головне

Геополітика

Сьогодні, 19:14

article_img
Москалькова заявила, що етапування Балуха триватиме близько місяця
Події

Сьогодні, 14:20

article_img
Порошенко: На Донбасі загинули 2 949 військовослужбовців
Геополітика

Сьогодні, 15:40

article_img
Ми з вами! Головне із сильної промови Туска у Раді, виголошеної українською

Вибір редакції

Лонгріди

Сьогодні, 18:15

article_img
Як шведська поліція завойовувала довіру громадян
Політика

Сьогодні, 20:41

article_img
Roshen не менш вагомий, ніж Квартал 95. Політтехнолог Порошенка - про президента, Зеленського, Тимошенко і Коломойського
Знаменитості

Сьогодні, 14:15

article_img
Помер Карл Лагерфельд. 10 цитат легендарного кутюр'є

ТОП 3

Політика

Вчора, 08:32

article_img
ГПУ наступає на пресу. Відомство Юрія Луценка вимагає доступу до внутрішніх документів редакції НВ
11007
Політика

Сьогодні, 13:26

article_img
Час зняти ручне гальмо. Вакарчук про свою команду, мету в політиці та участь у виборах
3533
Політика

Вчора, 11:00

article_img
#ВибориБезБрехні: перевіряємо достовірність заяв Тимошенко, Ляшка, Вілкула, Мураєва та Шевченка
2033