Розкрадання сотень гектарів землі: Що потрібно знати про справу Кернеса і Добкіна

2 коментувати
Михаи Добкін і Геннадій Кернес
Фото: mediaport.ua

Михаи Добкін і Геннадій Кернес

У четвер, 15 вересня близько 150 співробітників Генпрокуратури і СБУ провели 120 санкціонованих київськими судами обшуків у Харкові. Гучна подія пов'язана із розслідуванням діяльності харківського мера Геннадія Кернеса і народного депутата, екс-губернатора Харківщини Михайла Добкіна

Розкрадання сотень гектарів землі

Генпрокуратура підозрює, що посадові особи Харківської міської ради в 2008-2010 роках сприяли реєстрації 63 житлово-будівельних кооперативів. Їх засновниками були близькі родичі чиновників та наближені до них особи. Для цього залучили поки що невстановлених держреєстраторів.

Все це відбувалося за участю підлеглих посадових осіб Харківської міськради, начальників департаментів та управлінь, які забезпечили надання позитивних висновків щодо можливості відчуження земельних ділянок.

Надалі чиновники незаконно заволоділи земельними ділянками загальною площею 653 га в межах міської межі Харкова. Загальна балансова вартість земель - понад 4 млрд грн. За оцінками ГПУ, ринкова вартість - у кілька разів більше.

У зазначений період головою і секретарем Харківської міськради були Добкін і Кернес відповідно.

Три статті

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що Кернес і Добкін підозрюються в створенні злочинної організації (ст. 255), яка ставила за мету розкрадання державного майна (ст. 191) з використанням службового становища (ст. 464).

За словами генпрокурора, крім Кернеса і Добкіна у справі фігурують чиновники, які обіймають високі посади у мерії Харкова . А загальна кількість фігурантів складає понад 120 осіб. Луценко також підкреслив, що у справі фігурують народні депутати і у разі виявлення фактів, що вказують на їхню провину, до Верховної Ради України будуть внесені подання про зняття з них недоторканності.

Обшуки

У Харкові 15 вересня близько 150 співробітників Генпрокуратури і СБУ провели санкціоновані київськими судами обшуки.

"Приблизно 120 обшуків на території приміщень, місць проживання осіб, які підозрюються у створенні злочинної організації, яка розкрадала землю в особливо великих розмірах, а також у приміщеннях юридичних осіб, де зареєстровані житлово-будівельні кооперативи", - повідомив Луценко.

Він підкреслив, що особливих проблем "при проведенні обшуків немає, все відбувається законно, все йде в досить спокійному руслі".

За словами Луценка, основне місце обшуків - Харківська міськрада.

Водночас провести обшуки в "будинку матері Добкіна" не вдалося. Політик не пустив правоохоронців, які прийшли до нього з постановою суду без спеціального дозволу на обшук.


Коментарі Кернеса і Добкіна

Кернес назвав вигадкою причини, за якими проводилися обшуки в міськраді Харкова.

"Я хотів би розуміти, як боротися з корупцією, якщо її немає. Значить її треба що? Придумати... Я думаю, що це придумана ілюзія, при якій можна провести обшуки, заявити про це, тому що по-іншому вона не виглядає", - заявив Кернес.

Кернес також припустив, що обшуки вигідні міністру внутрішніх справ Арсену Авакову. Конфлікт між ними триває вже не перший рік.


Аваков у відповідь заявив, що вважає доцільною перевірку діяльності Кернеса, але при цьому підкреслив, що МВС не має до цього відношення.

"Божевільних у країні багато. Моя думка про Кернеса давно відома, ще впродовж десятиліть, і я думаю, що обшуки у Кернеса вигідні державі", - сказав глава МВС.

Добкін заявив, що передав правоохоронцям необхідні документи, хоч і не пустив їх у будинок, який, за його словами, не належить матері.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: