20 листопада 2018, вівторок

Російське керівництво проявляє ознаки параної - екс-президент Латвії

8 коментувати
Російське керівництво проявляє ознаки параної - екс-президент Латвії
Ніхто в Європі не припускав, що Путін почне нову війну – всі були наївні і не думали, що таке можливо. Але влада Росії виявилася не такою передбачуваною, як політики на Заході, а російське керівництво виявляє ознаки того захворювання, яке психіатри називають параноєю – в інтерв'ю НВ розповіла Вайра Віке-Фрейберга, екс-президент Латвії, яка привела свою країну в ЄС і НАТО

"Володимир Путін постійно відчуває загрозу нападу. В одному зі своїх виступів він згадав, що його атакують шведи. Ви тільки уявіть! Це ж в якому столітті була Полтавська битва, коли Карл XII програв бій Петра І? Шведи залишаються нейтральними протягом тривалого часу. А він каже своєму народові, що на них нападають, - каже Фрайберга. - На них дійсно напав Гітлер. Сталінград був по‑справжньому. Страждання і втрати російського народу у війні були справжніми. Але хто нападає на нього сьогодні? Між тим він постійно говорить своєму народу, що Росія піддається нападу. Це і є параноя".

Якщо Захід не зупинить Путіна в Україні, те, що відбулося в Грузії та Україні, може повторитися знову і знову. "Я боюся, що все можливо. Так що ми повинні захистити себе", - говорить Фрайберга.

В Європі, за її словами, багато держав згодні з ідеєю Росії, що Україна повинна бути нейтральною, і тоді РФ не буде відчувати загрози. Але сама вона вважає таке ставлення дивним, коли Україна відмовилася від ядерної зброї в 1990‑х.

"Якщо б Україна зберегла свій ядерний арсенал, це було б загрозою для Росії. Але вона відмовилася від нього. Тепер усі кажуть, що Будапештський меморандум [за ним Україна відмовилася від ядерної зброї під гарантії безпеки від США, Великобританії і РФ] нічого не значить, що це всього лише папірець, що гарантії Росії, Великобританії та США, нічого не значать. Але в такому разі які загрози залишаються в України для Росії?" - задає риторичне питання екс-президент Латвії. Вона ніяких інструментів повернути відібрані Росією території України не бачить, а міркування про те, щоб задовольнити Росію, вважає нелогічними.

Інтерв'ю з екс-президентом Латвії Вайрой Віке-Фрейберга читайте в новому номері НВ - №37 від 9 жовтня

Передплатіть журнал НВ за спеціальною ціною

До кінця листопада дешевше на 100 грн.
Передплатіть журнал на 12 місяців усього за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: