РНБО назвав умисним зрив програми з впровадження е-декларування

16 серпня 2016, 11:02
У Раді національної безпеки і оборони України називають невипадковими проблеми, що виникли з впровадженням електронного декларування в Україні

"Коли терміни розробки програми було зірвано, а замість цілісного програмного забезпечення введена в експлуатацію тільки "важлива частина", винні... свідомо затягували передачу на експертизу неякісного матеріалу і організували брудну кампанію цькування державних експертів", - йдеться в заяві РНБО.

Відео дня

У відомстві зазначили, що "штатні борці з корупцією" розраховували на обмеженість державних експертів у часі, що змусило б їх видати атестат відповідності на роботу систему без ретельного вивчення.

Після зриву цих планів, підкреслили в Радбезі, була сфабрикована версія - "заколот" вищих посадових осіб держави та "всюдисуща рука РНБО".

"Все це наштовхує на думку, що зрив підготовки розрекламованого програмного забезпечення був не випадковим", - резюмували в РНБО.

У відомстві нагадали, що за введення і функціонування системи відповідає Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), при цьому ні президент України, ні Кабінет міністрів України, ні, тим більше, РНБО України не мають ніякого впливу на НАЗК.


2 серпня Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації відмовила у сертифікації комплексу збору і обробки електронних декларацій.

У свою чергу, Національне агентство по запобіганню корупції залишив у силі своє рішення про запуск системи електронного декларування незважаючи на відсутність атестата захисту інформації, яка є необхідною відповідно до законодавства.

При цьому старший аналітик Transparency International Україна Олександр Калітенко заявив, що рішення НАЗК про запуск системи електронних декларацій без сертифікації Держспецзв'язку фактично є дозволом на приховування реальних доходів.

Незважаючи на це, з понеділка, 15 серпня, система почала свою роботу в Україні.

В українському представництві ЄС відреагували на введення е-декларування підкресливши, що сертифікація системи є головною умовою ефективної боротьби з корупцією. Європейська сторона закликала сертифікувати систему електронного декларування без зволікання з метою забезпечення кримінальної відповідальності за дачу неправдивих показань.

Станом на ранок вівторка, 16 серпня, до реєстру було подано вісім декларацій від чиновників.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X