РНБО провела екстрене засідання щодо "дочок" російських банків і Донбасу: три ключові рішення

15 березня 2017, 13:00
Сюжет
У середу, 15 березня, Рада національної безпеки і оборони (РНБО) провела екстрене засідання щодо ситуації навколо "дочок" російських банків в Україні і торгівлі з окупованими територіями Донбасу. НВ наводить ключові рішення Радбезу

1. РНБО підтримала тимчасове припинення транспортного сполучення з непідконтрольними територіями Донецької і Луганської областей.

Всі автомобільні і залізничні шляхи, що ведуть до лінії розмежування на Донбасі, будуть перекриті до 13:00 15 березня.

Відео дня

Це рішення було прийнято через захоплення українських підприємств і загострення ситуації в зоні АТО. Секретар РНБО Олександр Турчинов пояснив, що переміщення вантажів через лінію дотику відновиться тільки після реалізації пунктів 1-2 Мінських домовленостей від 12 лютого 2015 року, а також до повернення під українську юрисдикцію захоплених підприємств.

Нагадаємо, як звучали відповідні пункти Мінських угод:

1. Негайне і повне припинення вогню в окремих районах Донецької і Луганської областей України та його суворе виконання починаючи з 00 год 00 хв. (київський час) 15 лютого 2015 року.

2. Відведення всіх важких озброєнь обома сторонами на рівні відстані в цілях створення зони безпеки шириною щонайменше 50 км одна від одної для артилерійських систем калібру 100 мм і більше, зони безпеки шириною 70 км для РСЗВ і шириною 140 км для РСЗВ Торнадо-С, Ураган, Смерч і тактичних ракетних систем Точка (Точка У):

для українських військ: від фактичної лінії зіткнення;

для збройних формувань окремих районів Донецької та Луганської областей України: від лінії зіткнення згідно з Мінським меморандумом від 19 вересня 2014 року.

Відвід вищеперелічених важких озброєнь має розпочатися не пізніше другого дня після припинення вогню і завершитися протягом 14 днів.

Цьому процесу сприятиме ОБСЄ за підтримки тристоронньої контактної групи.

2. МВС, Нацполіції, Нацгвардії та СБУ доручено посилити протидію диверсійних проявів і порушень громадського порядку

Рада безпеки доручила Міністерству внутрішніх справ України, Національній поліції, Національній гвардії та Службі безпеки України вжити додаткових заходів щодо зміцнення громадської безпеки і протидії диверсійних і терористичних проявів, спроб порушення громадського порядку.

Турчинов також зазначив, що керівництво Антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях має вжити вичерпних заходів щодо нейтралізації можливих збройних провокацій.

3. НБУ і СБУ повинні протягом доби проаналізувати та внести пропозиції щодо банків, у капіталі яких є частка держбанків Росії

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

РНБО доручила Національному банку України (НБУ) і Службі безпеки України (СБУ) протягом доби внести пропозиції щодо банків з російською часткою в капіталі, у т. ч. з питання введення санкцій відносно них.

Відповідні рішення РНБО мають набути чинності після підписання президентом України Петром Порошенком.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X