Рішення за РНБО. Кабмін схвалив введення санкцій за "списком Савченко"

24 березня 2016, 19:48
220
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

"Список Савченко" внесений на розгляд РНБО

Кабінет міністрів України схвалив і вніс на розгляд Ради національної безпеки і оборони України пропозиції щодо застосування обмежувальних заходів до фізичних осіб, які причетні до протиправних дій щодо української льотчиці Надії Савченко

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, про це йдеться в розпорядженні Кабміну №203-р від 23 березня 2016 року Про застосування та розширення персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів відносно осіб, причетних до протиправних дій у відношенні Надії Савченко, яке було опубліковано на сайті в четвер, 24 березня.

"Зокрема, пропонується затвердити перелік осіб, причетних до протиправних дій у відношенні Надії Савченко, її викрадення, фальсифікації матеріалів судової справи та незаконного засудження, на яких будуть поширюватися санкції", - йдеться в повідомленні Кабміну.

Перелік осіб, до яких можуть застосувати персональні санкції, знаходяться в додатку, передбаченому тільки для службового користування. Кабмін вніс на розгляд РНБО питання щодо оприлюднення списку і терміну застосування до них санкцій.

Крім того, Кабмін доручив Міністерству закордонних справ після вступу в силу рішення РНБО поінформувати Європейський союз, США та інші держави з метою запровадження ними аналогічних заходів.


Нагадаємо, президент України Петро Порошенко 17 березня під час зустрічі з президентом Європарламенту Мартіном Шульцом передав йому список осіб, які фабрикували справу проти українки Надії Савченко.

Президент закликав Шульца посилити тиск на Росію для забезпечення негайного звільнення Савченка та інших українців, незаконно утримуваних у російських в'язницях.

Пізніше стало відомо, що в "список Савченко" увійшов ряд представників російського керівництва, зокрема, глава Федеральної служби безпеки РФ Олександр Бортніков, голова Слідчого комітету РФ Олександр Бастрикін і перший заступник глави Міністерства закордонних справ Росії Володимир Титов. ЗМІ опублікували повний перелік імен.

22 березня, Донецький міський суд Ростовської області засудив до 22 років колонії українську льотчицю Надію Савченко, обвинувачену у справі про вбивство російських журналістів.