Регламентний комітет Ради прийняв рішення щодо нардепа Онищенка

29 червня 2016, 17:54
866
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Члени комітету висловили думку, що для дозволу на арешт Онищенко недостатньо обґрунтувань

Комітет Верховної Ради з питань регламенту рекомендує окремо виносити на голосування питання про надання згоди парламенту на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Олександра Онищенка від групи Воля народу

Таке рішення було прийняте на засіданні 29 червня всіма членами Регламентного комітету, щоб не дати підстав для оскарження зняття з нього недоторканності, передає Інтерфакс-Україна.

У комітеті наголосили, що в парламент мало бути внесено три подання: про дачу згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, на затримання, і на арешт нардепа і депутати повинні голосувати за них окремо.

"Верховна Рада повинна визначатися окремо щодо надання згоди, по-перше, на притягнення до кримінальної відповідальності, по-друге, на затримання і третє - на арешт", - сказано в рішенні комітету.

Водночас члени регламентного комітету висловили думку, що для дозволу на арешт Онищенка недостатньо обґрунтовань.

"Комітет вважає, що з метою забезпечення повного і об'єктивного розслідування ... Подання в частині надання згоди на притягнення народного депутата Онищенка до кримінальної відповідальності може бути розглянуте і підтримане Верховною Радою. Комітет також вважає, що у зв'язку з відсутністю представлень про надання згоди на затримання та арешт народного депутата Онищенка, відсутністю обґрунтувань у внесеному поданні про застосування до народного депутата Онищенка запобіжного заходу, це питання не готове до розгляду Верховною Радою", - озвучив рішення комітету перший заступник керівника регламентного комітету Павло Пинзеник.

У мотивувальній частині рішення комітет вказав на те, що кожного разу Генпрокуратура під час внесення подання на зняття недоторканності з нардепів, здійснює аналогічну помилку.

"Відсутність окремих представлень по кожному виду запобіжного заходу щодо народного депутата стало однією з підстав визнати незаконним і скасувати постанову Верховної Ради про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт народного депутата Мосійчука", - сказано в рішенні.

Раніше повідомлялося, що народний депутат з групи Воля народу Олександр Онищенко на засіданні Регламентного комітету Ради визнав, що володів часткою у декількох компаніях, будучи народним депутатом попереднього скликання Верховної Ради.

Перед цим на засіданні регламентного комітету Верховної Ради генеральний прокурор Юрій Луценко зазначив, що розслідування, у якому фігурує Онищенко, стосувалося періоду за січень 2016 року. Генпрокурор також заявив, що до цього часу народний депутат мав частку у власності цих компаній. За словами Луценка, депутат повністю контролював ці компанії.

Раніше повідомлялося, що генпрокурор України Юрій Луценко і голова Антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявили на засіданні Регламентного комітету Верховної Ради, що народний депутат України Олександр Онищенко як організатор злочинної групи може впливати на своїх підлеглих і знищити документи-докази.

Повідомлялося також, що, за словами генпрокурора, у слідства достатньо доказів провини народного депутата Олександра Онищенка у незаконному збагаченні і розкраданні коштів, але у повному обсязі вони будуть представлені в суді.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) України звинувачує Онищенка в організації схем продажу газу за участю держпідприємства Укргазвидобування. НАБУ встановило 20 фігурантів у цій справі, десятеро з яких суд заарештував до винесення судового вироку з можливістю внесення застави.

Станом на 29 червня голова Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомляв, що поки що Онищенку не оголошене обвинувачення, оскільки його захищає депутатська недоторканність.

При цьому раніше в НАБУ повідомили, що внаслідок дій організованої Онищенком злочинної організації бюджет недоотримав близько 3 млрд грн.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
18 грудня 2018, 13:49
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Події

Вчора, 18:29

article_img
Зведення ООС: на Донбасі постраждали десять військовослужбовців
Події

Вчора, 19:55

article_img
Командир бригади розповів подробиці обстрілу автомобіля ООС
Компанії/Ринки

Вчора, 08:44

article_img
Опановуємо лоукости. Як конкурують українські та іноземні авіаперевізники

Вибір редакції

Наукпоп

Вчора, 11:20

article_img
Всесвіте, тримайся. У Європі побудують новий Великий адронний колайдер за $25 млрд
Країни

Вчора, 18:06

article_img
Історична поразка. Британські ЗМІ - про долю Мей, країни та Brexit після провалу угоди з ЄС
Компанії/Ринки

Вчора, 08:44

article_img
Опановуємо лоукости. Як конкурують українські та іноземні авіаперевізники

ТОП 3

Політика

15 січня, 22:03

article_img
Геннадій Кернес: Я поясню, чому підтримую Порошенка – інтерв'ю НВ
12774
Політика

Вчора, 12:45

article_img
Кернес порівняв Порошенка і Тимошенко як майбутніх кандидатів у президенти
5593
Політика

Вчора, 10:51

article_img
Дав гарантії. Кернес розповів, чому підтримує Порошенка
2962