Реформування МВС: Відомство Авакова відреагувало на скандал з переатестацією поліції

2 коментувати
Світоглядного або ціннісного конфлікту між членами комісії, рекомендованими МВС і представниками громадськості немає

Світоглядного або ціннісного конфлікту між членами комісії, рекомендованими МВС і представниками громадськості немає

Радник міністра внутрішніх справ України і керівник однієї з атестаційних комісій Іван Варченко прокоментував вихід низки громадських активістів з програми переатестації поліції

За словами Варченка, світоглядного або ціннісного конфлікту між членами комісії, які були рекомендовані Нацполіцією та Міністерством внутрішніх справ України та представниками громадськості немає.

"В абсолютній більшості, в 99% випадків, всі рішення комісії - це консолідоване голосування. Буває різниця в один або два голоси, однак це різниця у дискусії, а не конфлікт", - цитує Варченка прес-служба МВС.

Радник міністра зазначив, що у кожній області, в атестаційну комісію подають заявки від 100 до 400 громадських активістів, але обирається лише 20-25 осіб.

"Це означає, що у декількох сотень людей відповідно є два вибори: або включитися і далі брати участь в суспільному процесі, який називають переатестацію, або стати в опозицію до цього процесу і сказати: "все пропало, тому що ми не потрапили", - зазначив Варченко.

Радник підкреслив, що члени атестаційної комісії, рекомендовані поліцією - люди, які пройшли жорстке горнило громадської переатестації.

"Якщо хтось заявляє, що ці люди також "зрадники", то тоді вже варто оцінити роботу громадськості, яка брала активну участь у перших етапах переатестації. За такою логікою, рівень їх роботи так само нульовий", - додав він.

На думку Варченка, зараз в атестаційних комісіях існує баланс, адже посилено участь громадськості: замість двох представників, як це було раніше, зараз до комісії входить три. Також, за його словами, в комісіях працюють три представника від Нацполіції і один від МВС.

"Ми посилили цей сегмент, розуміючи, що воно того варто. Якщо у когось є претензії до представників громадськості, то давайте називати прізвища і конкретні випадки. В іншому випадку - це лише емоції", - додав радник.

Раніше, громадські активісти заявили, що виходять з програми переатестації поліції через "окупацію процесу" командою міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Так, про вихід з процесу реформи МВС заявили учасники Автомайдану, Народного тилу і CombatUA.

НВ


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: