Радник Порошенка пояснив суть угоди про співпрацю між Україною і Вселенським патріархатом

5 листопада 2018, 13:55
867
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: прес-служба президента України

Петро Порошенко та Вселенський патріарх Варфоломій, Стамбул, 3 листопада

Радник президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) Ростислав Павленко пояснив суть угоди про співпрацю між Україною і Вселенським патріархатом.

За словами радника, підписану президентом України Петром Порошенком і Вселенським патріархом Варфоломієм угода жодним чином не суперечить законам України.

"Я думаю, що він (документ - Ред.) буде оприлюднено. Це, фактично, рамкова угода, яка визначає основи взаємин, тому що держава відокремлена від церкви, а церква від держави. Йдеться про сприяння в створенні церкви... Документ не вимагає ратифікації ", - цитує Павленко Інтерфакс-Україна.

Павленко зазначив, що український закон Про свободу совісті та релігійні організації ставить за обов'язок державі сприяти релігійним організаціям у реалізації їх законних інтересів, зокрема, про це йдеться в угоді.

Раніше Павленко в Facebook написав, що Порошенко і патріарх Варфоломій підписали угоду про те, що "в Україні виникає Автокефальна православна церква і її предстоятелю надається томос".

"Держава Україна в межах законодавства, а Вселенський Патріархат - канонічними засобами сприяють її конституюванню, насамперед - її зв‘язкам із Вселенським Православ‘ям. Для надагодження постійної комунікації і співпраці створюється Представництво Вселенського Патріархату у Києві; це і є те Ставропігійне Представництво, створення якого передбачене у Рішенні Синоду від 11 жовтня ц.р. Ця місія знаходитиметься у Андріївській церкві, переданій Вселенському Патріархату в користування. Зроблено ще один крок до отримання Томоса.", - написав Павленко.

Угоду про співпрацю між Україною і Вселенським патріархатом було підписано в суботу, 3 листопада. Після церемонії підписання патріарх Варфоломій висловив упевненість, що "рішення про автокефалію призведе до єдності та об'єднання всіх православних в Україні". 

У РПЦ назвали угоду Порошенка з Варфоломієм "суто політичним кроком, поза канонічного поля".

Дивіться також

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату ухвалив історичне рішення про скасування акта про тимчасову передачу Московському патріархату Київської митрополії, створення в Києві стравропігії та визнання канонічними предстоятелів УПЦ КП і УАПЦ, що є важливою віхою на шляху надання автокефалії Української церкви.

За словами предстоятеля УПЦ КП Філарета, томос буде отримано після обрання предстоятеля патріархату на об'єднавчому соборі.

15 жовтня Синод РПЦ ухвалив рішення відмовитися від євхаристійного спілкування з Константинополем через підготовку Фанаром автокефалії Української православної церкви.Тепер за молитву в "заборонених" храмах Константинопольського патріархату священнослужителів Російської православної церкви чекає покарання, а віряни будуть зобов'язані покаятися в цьому гріху на сповіді.

Крім того, глава РПЦ Кирил заявив, що Константинопольський патріархат, визнавши канонічність УПЦ КП і УАПЦ, впав у розкол.

Константинопольський патріархат не буде розривати відносин із Російською православною церквою і продовжить поминати Московського патріарха в порядку, встановленому в диптиху.

Вселенський патріарх Варфоломій заявив,  що РПЦ рано чи пізно буде змушена змиритися з рішеннями Синоду Константинопольського патріархату щодо Української церкви.

Архієпископ Тельміський Іов в інтерв'ю ВВС заявив, що з 11 жовтня 2018 року ієрархи всіх українських церков в очах Фанара мають однаковий статус - кліриків Вселенського престолу. Таким чином, з канонічної точки зору це означає, що сьогодні в Україні УПЦ МП більше не існує.

Владика Іов зазначив, що Вселенський патріарх має абсолютне право проголошувати автокефалію, це його привілей, якщо ж РПЦ сумнівається щодо цього, вона повинна відректися від власної автокефалії.  Іов припустив, що стосовно РПЦ будуть застосовані "певні рішення" у разі продовження опору автокефалії Української церкви. 

 Професор Козловський про мотивацію РПЦ

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
30 грудня 2018, 10:35
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
30 грудня 2018, 10:35
29 грудня 2018, 11:53
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 11:53

Головне

Події

Вчора, 17:56

article_img
В останній момент. Стало відомо, скільки українцев не залишають заповіт
Геополітика

Вчора, 12:12

article_img
NYT: Угода з владою США принесла вигоду російському олігархові Дерипасці
Країни

Вчора, 13:27

article_img
Один з пасажирів рейсу Сургут - Москва вимагав летіти до Афганістану - РосЗМІ

Вибір редакції

LIFE

Сьогодні, 07:41

article_img
Місто вітрів. Куди пiти, якщо ви опинилися в Баку
Події

Вчора, 16:20

article_img
Неповнолітніх не притягатимуть до кримінальної відповідальності за нетяжкі злочини
Мистецтво

Сьогодні, 07:53

article_img
Один з головних претендентів на Оскар. Фільм Зелена книга виходить в український прокат

ТОП 3

Політика

21 січня, 09:16

article_img
Зеленський назвав "технічною помилкою" свою заяву про висунення у президенти, яку показали на 1+1 у новорічну ніч
49388
LOL

Вчора, 16:40

article_img
Зашкварені. Прямий зняв мультфільм, в якому висміюють кандидатів у президенти
5101
Політика

Вчора, 10:16

article_img
Україна відзначає День Соборності: все, що потрібно знати про свято
4659