Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Радник Порошенка розповів про нюанси томосу для Української церкви

6 грудня, 12:05
680
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вселенський патріарх Варфоломій надасть томос після об'єднавчого собору Української церкви

Фото: Ecumenical Patriarchate/Facebook

Радник президента України Ростислав Павленко розповів про нюанси томосу для автокефальної Української церкви.

За словам Павленка, є дуже конкретні речі, які присутні у томосі, який отримає українська церква.

"1.Церква є незалежним суб‘єктом - а не частиною іншого суб‘єкта (іншої церкви), як УПЦ (МП) є частиною РПЦ; 2. Церква сама обирає предстоятеля - і він не мусить отримати "благословіння" від іншої церкви, як це є в УПЦ (МП); 3. Церква має своє місце в Диптиху (порядку поминання)", - написав Павленко у Facebook.

Також церква буде самостійною у внутрішньому житті, а визнання права на апеляцію до Вселенського патріарха не є обмеженням - це один з привілеїв Вселенського патріарха, як першого за честю - це визнають усі, крім РПЦ, додав Павленко.

Радник уточнив, що виготовлення миро в Константинополі - це данина традиціям, а не залежність. Виходячи з цього, Павленко попросив не звертати уваги на російські вигадки і не поширювати фейки.

Раніше грецьке видання Romfea опублікувала витяги зі "статуту" Української церкви, який нібито підготував Фанар. Російські ЗМІ інтерпретували зміст статуту як істотне обмеження прав нової церкви на користь Константинополя.

6 грудня президент України Петро Порошенко повідомив, що Об'єднавчий собор, який мав проголосити створення автокефальної Української православної церкви, відбудеться 15 грудня.

Собор, який затвердить статут Української церкви і обере предстоятеля, відбудеться у Святій Софії.

Вселенський патріарх Варфоломій повідомив, що підписав відповідні листи із запрошеннями ієрархам УПЦ Київського патріархату, УАПЦ і ієрархам УПЦ Московського патріархату взяти участь в цьому Соборі.

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату ухвалив історичне рішення про скасування акта про тимчасову передачу Московському патріархату Київської митрополії, створення в Києві стравропігії та визнання канонічними предстоятелів УПЦ КП і УАПЦ, що є важливою віхою на шляху надання автокефалії Української церкви.

13 листопада собор єпископів УПЦ МП відмовився визнати владу Константинополя над Київською митрополією і продублював рішення РПЦ розірвати відносини з Фанаром.

Головне

Україна/Політика

11 грудня, 11:55

article_img
Два політики та шоумен. Опитування КМІС назвало лідерів президентських виборів -2019

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися