Рада визнала дії Росії в Україні геноцидом українського народу

14 квітня, 17:51
Акція на підтримку України в Сан-Паулу, Бразилія, 9 квітня 2022 року (Фото:REUTERS/Carla Carniel)

Акція на підтримку України в Сан-Паулу, Бразилія, 9 квітня 2022 року (Фото:REUTERS/Carla Carniel)

Верховна Рада визнала дії Росії та її армії геноцидом українського народу і закликала міжнародну спільноту засудити воєнні злочини та злочини проти людяності, що скоюють російські окупанти.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Про це повідомив у Facebook народний депутат від Євросолідарності Володимир В'ятрович.

Проєкт постанови №7276 підтримали 363 нардепи. Верховна Рада закликає ООН, Європарламент, ПАРЄ, ПА ОБСЄ, ПА НАТО, уряди і вісім парламентів інших країн визнати, що Росія скоює геноцид українського народу, а також злочини проти людяності та воєнні злочини на території України.

Відео дня

У пояснювальній записці сказано, що російські окупанти прагнуть знищити український народ, вбиваючи цивільне населення і створюючи умови, розраховані на повне або часткове знищення українців, а також вивозять українських дітей на територію Росії або на тимчасово окуповані території.

Окупанти здійснюють звірства на тимчасово захоплених територіях, зокрема в Бучі, Бородянці, Гостомелі та Ірпені, вбиваючи, викрадаючи, катуючи та ґвалтуючи мирних жителів, а також навмисне завдають ударів по цивільних об'єктах, які користуються особливим захистом (лікарні, школи, дитячі садки).

Росіяни блокують населені пункти та знищують цивільну інфраструктуру, не дозволяють евакуювати мирних жителів і доставити гуманітарні вантажі, чим позбавляють людей доступу до базових потреб. На тимчасово окупованих територіях росіяни забороняють використовувати українську мову та українські книги, запроваджують навчання російською мовою і з російською ідеологією, а з бібліотек вилучають українську історичну та художню літературу, яка спростовує постулати кремлівської пропаганди.

Загалом Верховна Рада проголосувала за 22 закони та постанови, а також кадрові питання. Зокрема, парламент ухвалив у другому читанні закон про заборону символіки, яку використовують російські окупанти в Україні (Z і V), і визнання Росії державою-терористом.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X