Рада відхилила закон, що дозволяє військовим достроково розривати контракт

0 коментувати
Президент побоювався, що закон загрожував можливим зниженням боєздатності ЗСУ

Президент побоювався, що закон загрожував можливим зниженням боєздатності ЗСУ

У вівторок, 18 жовтня, Верховна Рада скасувала раніше ухвалений закон Про внесення змін до закону Про військовий обов'язок і військову службу (№4689) щодо уточнення термінів військової служби за контрактом

Цей закон президент Петро Порошенко повернув до парламенту з пропозицією відхилити його, передає Інтерфакс-Україна.

Народні депутати не змогли подолати вето президента на пленарному засіданні або направити закон на доопрацювання в профільний комітет. Таким чином, закон був відхилений.

Президент аргументував рекомендацію відхилити закон тим, що згідно з ним право на звільнення з військової служби в Збройних силах України одночасно отримають близько 57 тис. військовослужбовців, що становить 28% від затвердженої чисельності військовослужбовців.

"Звільнення з військової служби такої значної кількості військовослужбовців, а також звільнення в 2016 році близько 21 тис. військовослужбовців, які проходять службу за призовом під час мобілізації... призведе до критичного зниження укомплектованості особовим складом ЗСУ, що негативно позначиться на їх боєздатності", - говорилося в зауваженнях Порошенка.

У свою чергу голова профільного комітету з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський запевнив, що найближчим часом в Раду буде внесений альтернативний законопроект, який не загрожуватиме можливим зниженням боєздатності ЗСУ.

Закон передбачав, що військовослужбовці, які підписали контракт з ВСУ під час дії особливого періоду, отримують право переукладати контракт терміном на 6, 8 або 12 місяців. Також вони мають право достроково припинити його дію, або ж по закінченні терміну служби звільнитися з ВСУ.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: