Рада схвалила зміни до Конституції щодо стратегічного курсу в ЄС і НАТО

7 лютого 2019, 11:57

Верховна Рада затвердила ініційовані президентом зміни до Конституції щодо курсу України на членство в Євросоюзі і НАТО.

За відповідне рішення проголосували 334 народних депутати.

20 вересня Верховна Рада включила до порядку денного сесії і направила до Конституційного суду президентський законопроект про внесення змін до Основного закону в частині закріплення стратегічного курсу України на членство в ЄС і НАТО. 27 вересня звернення Ради щодо відповідності Конституції даного законопроекту надійшло до КС.

Відео дня

Згідно з процедурою, законопроект про внесення змін до Конституції України може бути розглянутий парламентом лише за наявності відповідного висновку КС.

У листопаді 2018 року Конституційний суд підтримав зміни до основного закону в частині інтеграції до ЄС і НАТО.

6 липня 2017 року Порошенко затвердив відновлення курсу на вступ України до НАТО, підписавши відповідний Закон Про внесення змін до деяких законів України щодо зовнішньополітичного курсу України, раніше схвалений Верховною Радою.

Вперше курс на вступ України в НАТО було взято за часів президентства Віктора Ющенка (2005-2010).

Однак після перемоги на президентських виборах Віктора Януковича в 2010 році парламент закріпив на законодавчому рівні позаблоковий статус України, який, в свою чергу, було скасовано Радою в 2014 році після Революції Гідності.

1 грудня 2017 року президент Порошенко заявив, що в осяжному майбутньому будуть проведені референдуми про вступ до НАТО і ЄС.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X