22 жовтня 2018, понеділок

Рада прийняла закон щодо спецконфискації з "безвізового пакету"

0 коментувати
Рада уточнила, на підставі яких рішень суду застосовується спеціальна конфіскація
Фото: прес-служба Верховної Ради

Рада уточнила, на підставі яких рішень суду застосовується спеціальна конфіскація

Верховна Рада України прийняла в цілому закон №4054 Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України на виконання рекомендацій, що містяться в VI доповіді Європейської комісії про стан виконання Україною плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України щодо вдосконалення процедури арешту майна та інституту спеціальної конфіскації

За цей закон 18 лютого проголосували 252 народні депутати, передає Інтерфакс-Україна.

Він воходит у пакет законів, необхідних для лібералізації візового режиму для громадян України Європейським Союзом.

Відповідно до змін, які закон вносить у ст. 96-2 Кримінального Кодексу, спеціальна конфіскація – примусове безоплатне вилучення за рішенням суду у власність держави грошей, цінностей, у тому числі коштів, які перебувають на банківських рахунках чи на зберіганні в банках, іншого майна особи, щодо якого призначене покарання у вигляді позбавлення волі не менше 4 років за вчинення злочину, передбаченого низкою статей цього Кодексу або злочину, скоєного посадовими особами державної влади або місцевого самоврядування (з використанням службового становища) з одержанням економічної вигоди.

Спецконфіскація також може застосовуватися щодо третіх осіб у випадках, передбачених Кримінальним Кодексом.

Прийнятий 18 лютого закон уточнює, на підставі яких рішень суду застосовується спеціальна конфіскація.

Згідно з ним, спецконфіскація застосовується на підставі обвинувального вироку суду, рішення суду про звільнення особи від кримінальної відповідальності, про застосування примусових заходів медичного характеру, про застосування примусових заходів виховного характеру.

Якщо об'єктом спеціальної конфіскації є майно, вилучене з цивільного обігу, спецконфіскація може бути застосована на підставі рішення суду про закриття кримінального провадження з підстав, які не включають звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Раніше НВ писало про те, чому спроба привести антикорупційні норми у відповідність із зобов'язаннями, взятими Україною у рамках лібералізації візового режиму з ЄС, вперлася в аналогічні спроби внесення правок, які також можуть зробити їх непрацездатними і не відповідними критеріям ЄС.

16 лютого Верховна Рада проголосувала за два законопроекти з "безвізового пакету", які були рекомендовані до прийняття Євросоюзом, у першому читанні.

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: