Рада прийняла революційний закон про держслужбу: що це означає

9 коментувати
Рада проголосувала за революційний закон
Микола Лазаренко / прес-служба президента

Рада проголосувала за революційний закон

Верховна Рада України в четвер, 10 грудня, прийняла закон Про державну службу, який експерти називають революційним

НВ пояснює, що змінить цей документ.

Фактично скасовуються спецпенсії, додаткові відпустки та надбавок окремим галузям бюрократичного апарату.

Одночасно зі зменшенням частки премій та доплат у структурі оплати праці держслужбовців збільшуються їх зарплати. Також тепер зарплати держслужбовців можуть бути профінансовані за рахунок коштів державного бюджету, так і за рахунок коштів програм Європейського Союзу, міжнародних організацій та інших країн.

Втратять статус державних службовців: президент України, його прес-секретар, радники, уповноважені та прес-секретарі, працівники секретаріатів голови Верховної Ради і його заступники, помічники-консультанти нардепів та суддів. Крім того, це стосується: глави адміністрації, його заступників, членів уряду, заступників міністрів, голів і членів Нацради з питань телебачення і радіомовлення, Антимонопольного комітету, Нацагентства з питань запобігання корупції, Центральної виборчої комісії та інших державних колегіальних органів. Також закон про держслужбу не поширюється на секретаря РНБО, народних депутатів, службовців Національного банку України, депутатів місцевих рад, суддів, прокурорів, військовослужбовців, правоохоронців і працівників патронатних служб.

Водночас тепер держслужбовцями вважаються співробітники секретаріату Кабміну, міністерств та інших органів виконавчої влади (крім обслуговуючого персоналу), місцевих держадміністрацій, органів прокуратури і військового управління, а також закордонних дипустанов.

Експерт проекту Tezisno Денис Бродський пояснює важливість реформи державної служби


Тепер на посади державної служби поділяються на 3 категорії залежно від порядку призначення, характеру та обсягу повноважень.

Категорія А - вищий корпус державної служби. Категорія Б - керівники підрозділів. Категорія В - інші посади державної служби.

Також установлюються дев'ять рангів державних службовців. Так, держслужбовцям, які займають посади категорії А присвоюються 1, 2, 3 ранг; категорії Б - 4, 5, 6 ранг; категорії В - 7, 8, 9 ранг.

Вступити на держслужбу можна буде лише за результатами конкурсу, якщо інше не передбачено законом.

Державна служба починається з моменту публічного складення Присяги державного службовця.

Держслужбовець не має права:

бути членом політичної партії;

проводити або брати участь у передвиборчій агітації за інших кандидатів, інші партії, які є суб'єктами виборчого процесу;

поєднувати роботу на посаді державної служби з обов'язками народного депутата України або депутата місцевої ради та ін.

Держслужбовець зобов'язується:

не демонструвати свої політичні погляди та вчиняти інші дії чи бездіяльність, які будь-яким чином можуть свідчити про його особливе ставлення до певних партій і негативно вплинути на імідж державного органу і довіри до влади або становити загрозу для конституційного ладу, територіальної цілісності та національної безпеки для здоров'я і захисту прав і свобод інших людей.

з повагою ставитися до державних символів України; говорити державною і регіональною мовою (мовами) або мовою національних меншин під час виконання посадових обов'язків.

Результати службової діяльності державних службовців щороку оцінюватися для визначення якості виконання поставлених завдань.

Держава буде відшкодовувати матеріальний і моральний збиток, який було завдано незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю державних службовців при здійсненні ними своїх повноважень.

Якщо у держслужбовця виникли сумніви в законності наказу, розпорядження чи доручення від керівництва, то він повинен вимагати його письмового підтвердження. Після його отримання він зобов'язаний виконати такий наказ (розпорядження, доручення). Одночасно з виконанням такого наказу (розпорядження, доручення) держслужбовець зобов'язаний у письмовій формі повідомити про це керівника вищого рівня або органу вищого рівня. У такому разі державний службовець звільняється від відповідальності за виконання зазначеного наказу.

Держслужба автоматично припиняється, коли державному службовцю виповнилося 65 років.

Закон набуде чинності з 1 травня 2016 року, якщо його підпише президент України Петро Порошенко.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: