Рада прийняла пенсійну реформу
За прийняття законопроекту на засіданні парламенту проголосували 288 депутатів (при 226 мінімально необхідних), передає Інтрефакс-Україна.
Законопроект підтримали 122 народних депутата від фракції Блок Петра Порошенка, 75 - від Народного фронту, 23 позафракційних депутата, 22 - від групи Відродження, 17 - від фракції Радикальної партії Олега Ляшка, 15 - від групи Воля народу, 14 - від фракції Самопоміч. Жодного голосу за не дали парламентарії від фракцій Опозиційний блок і Батьківщина.
Реформа передбачає перерахунок пенсій з 1 жовтня 2017 року з використанням єдиного показника середньої зарплати, який використовується для призначення пенсії в 2017 році в сумі, за словами міністра соціальної політики Андрія Реви, 3 764,4 грн з коефіцієнтом вартості року страхового стажу в розмірі 1 ( на даний момент - 1,35).
Закон передбачає збільшення максимальної суми, з якої сплачується єдиний соціальний внесок (ЄСВ), до 15 мінімальних заробітних плат (на даний момент - 48 тис. грн). При цьому розмір ставки ЄСВ мінятися не буде.
Також передбачається відновити з 1 жовтня 2017 року виплати пенсій працюючим пенсіонерам в повному розмірі.
Мінімальний страховий стаж щорічно буде збільшується на 1 рік, поки не складе 35 років в 2028 році.
- Читайте також: "Підводні камені" пенсійної реформи: які ноу-хау принесе законопроект про підвищення пенсій
Закон передбачає введення з 1 січня 2019 року накопичувальної системи загальнообов'язкового пенсійного страхування.
Щорічно з 2021 року буде відбуватися автоматична індексація пенсій, шляхом підвищення показника середньої зарплати, з якої розраховується пенсія на 50% зростання зарплати за попередні 3 роки і на 50% зростання індексу споживчих цін за минулий рік.
Крім того, пропонується ліквідувати пенсії за вислугу років, залишивши пільговий вихід на пенсію тільки для деяких категорій населення.
Максимальний розмір пенсії не може перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Раніше повідомлялося, що Рада прийняла перший закон з пакету про судову реформу.