11 грудня 2018, вівторок

Рада прийняла пакет антикорупційних законів, необхідних для спрощення візового режиму з ЄС

0 коментувати
Рада прийняла пакет антикорупційних законів

Рада прийняла пакет антикорупційних законів

Верховна Рада прийняла розроблений Міністерством юстиції пакет антикорупційного законодавства, який забезпечить виконання Україною взятих на себе зобов’язань на шляху до безвізового режиму з Європейським Союзом

Про це повідомляється на сайті Міністерства юстиції.

Зокрема було прийнято законопроекти № 2540а Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань накладення арешту на майно з метою усунення корупційних ризиків при його застосуванні та № 2541а Про внесення змін до Кримінального та Цивільного кодексів України щодо вдосконалення інституту спеціальної конфіскації з метою усунення корупційних ризиків при її застосуванні.

Як заявив міністр юстиції Павло Петренко, вищезгадані законопроекти запроваджують більш дієві механізми спеціальної конфіскації і арешту активів, якими у своїй діяльності зможуть скористатися правоохоронні органи України.

"Вони дають можливість правоохоронним органам у рамках розслідування кримінальних корупційних справ накласти арешт на активи у тому випадку, якщо є обґрунтовані докази неправомірності набуття цих активів. Слідчий, відповідно до цих законів, матиме право накласти арешт через судове рішення, щоб кошти не були виведені далі й не були втрачені для української держави та бюджету", - зазначив Петренко.

Він також наголосив, що ці вдосконалення запроваджують реальні механізми завершення розслідування кримінальних справ, збереження та повернення в державний бюджет сотень мільйонів гривень, вкрадених корупціонерами.

Крім того, ці закони за пропозицією ЄС пропонують поширити спецконфіскацію на всі умисні злочини, а не використовувати їх лише до вузького кола корупційних правопорушень. Однак слідчий орган має довести той факт, що майно було дійсно здобуте злочинним шляхом.

Крім того, було прийнято законопроект № 2542а Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо виконання рекомендацій Європейського Союзу з виконання Україною плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України стосовно уточнення підслідності органів досудового розслідування.

"Цим законом ми реалізовуємо одразу 3 рекомендації останнього моніторингового звіту. Перше – Європейська комісія рекомендувала нам прибрати дублювання підслідності правоохоронними органами. Друге – ми усуваємо альтернативну підслідність під час розслідування злочинів проти тероризму, передавши їх СБУ. Третє – обмежуємо Службу безпеки України повноваженнями щодо розслідування лише злочинів, які стосуються національної безпеки і тероризму", - заявив Петренко.

Прийняття даного документа, стане базою для чіткого розподілу справ між різними правоохоронними органами.

Крім того, депутати підтримали законопроект Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (№ 3040). 

За словами Петренка, даний законопроект розроблявся на чітку вимогу 5-го звіту моніторингової місії Європейської комісії, де було вказано, що Україна зобов’язана створити незалежну агенцію із пошуку та управління активами.

"Наші правоохоронні органи, які здійснюють слідство, мають досить обмежені можливості пошуку активів, особливо якщо вони виводяться за кордон. Їм доводиться застосовувати запити до різних країн світу, які розглядаються протягом місяців, а то й років. Європейський союз на теренах країн-учасниць створив спеціальні офіси з виявлення і пошуку активів здобутих злочинним шляхом. Ці органи отримали можливість оперативно обмінюватися інформацією", - розповів голова Мін'юсту.

У разі створення аналогічного органу в Україні, він протягом доби після звернення до такого ж органу в Франції, Німеччині чи інших країнах ЄС, отримає всю інформацію по особі, яка підозрюється у вчиненні злочину, а також щодо її компаній та інших активів у цій країні.

Водночас депутати направили на доопрацювання проект Закону України Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реалізації рекомендації, наданої в рамках виконання Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України, стосовно забезпечення функціонування Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Раніше представник ЄС заявив, що Україні треба зосередитися на виконанні плану дій з візової лібералізації.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: