17 жовтня 2018, середа

Рада перейменувала Кіровоград на Кропивницький: Чи подобається вам нова назва?

4 коментувати
Кіровоград отримав нову назву на честь українського письменника, драматурга і театрального актора Марка Кропивницького
Фото: kg-region.com

Кіровоград отримав нову назву на честь українського письменника, драматурга і театрального актора Марка Кропивницького

НВ вирішило поцікавитися у своїх читачів, чи подобається їм нова назва Кіровограду - Кропивницький

Нагадаємо, 14 липня Верховна Рада 228 голосами за підтримала постанову про перейменування міста Кіровоград на Кропивницький.

Місто перейменовано у рамках декомунізації. Нині існуючу назву Кіровоград місто отримало у 1939 році на честь радянського державного і політичного діяча, секретаря Оргбюро ЦК ВКП(б) та члена Політбюро ЦК ВКП(б) Сергія Кострикова (Кірова). Тепер місто носитиме назву на честь українського письменника, драматурга і театрального актора Марка Кропивницького.  З його іменем пов'язані створення українського професійного театру й наступний етап розвитку реалістичної драматургії.

Автори законопроекту зазначили, що назва Кропивницький "увібрала увесь спектр географічної, етнічної, етнографічної, культурно-історичної приналежності".

"Адже ім'я Кропивницького стоїть поряд з іменами борців за незалежність і самостійність України, таких як Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка та інших. Відтак Кропивницький вперше констатував перед світом, що українці - не просто народ, а нація, зі своїми культурою та звичаями", - сказано у пояснювальній записці.

Також, на думку авторів законопроекту, назва Кропивницький визначає конкретні досягнення України у сфері формування світової культури.

"Кропивницький безсумнівно впишеться у вінок назв обласних центрів Хмельницький та Івано-Франківськ, що не викликають жодних заперечень, і своєю появою сприятиме пришвидшенню формування національної ідеї Заможна країна - вільна людина - культурна нація", - зазначено у пояснювальній записці.

Зазначимо, що Кіровоградська міська рада подавала на розгляд Ради сім можливих варіантів назв перейменування, а саме: Єлисаветград, Інгульськ, Златопіль, Кропивницький, Благомир, Ексампей та Козацький.

Під час громадського опитування значної підтримки отримав варіант назви Кропивницький.

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: