Рада хоче скасувати довічне для жінок і дати право вибирати місце відбування покарання ближче до дому

0 коментувати
Рада хоче скасувати довічне для жінок і дати право вибирати місце відбування покарання ближче до дому
Фото: ErikaWittlieb via Pixabay

Верховна Рада України має намір виключити можливість покарання жінок за кримінальні правопорушення у вигляді довічного позбавлення волі

На засіданні у вівторок, 9 грудня, за законопроект Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гуманізації відповідальності жінок (№2254-а) у першому читанні проголосувало 228 народних депутатів.

Законопроект передбачає внесення змін до ст. 64 Кримінального кодексу України, що виключають можливість призначення найсуворішого виду покарання – довічного позбавлення волі - жінкам, які вчинили кримінальне правопорушення.

Дана ініціатива пропонує встановити, що поряд з особами, які вчинили злочини у віці до 18 років і до осіб у віці 65 років, не застосовується такий вид покарання, як довічне позбавлення волі, і щодо жінок, які вчинили кримінальний злочин.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, в даний час в Україні довічне покарання відбувають лише 24 жінки і їх кількість не збільшується вже протягом тривалого часу. При цьому держава витрачає значні кошти на утримання довічно засуджених жінок. Для них побудована окрема ділянка, створюються специфічні умови праці, витрачаються значні людські та фінансові ресурси, що обумовлюється необхідністю ізоляції цих категорій засуджених.

Також Рада має намір амністувати найбільш незахищених та соціально вразливих засуджених громадян.

За законопроект Про амністію в 2015 році (№2118) в першому читанні проголосувало 240 народних депутатів.

Даний законопроект пропонує оголосити амністію щодо тих категорій засуджених, які найбільш незахищені та соціально вразливі. Зокрема, неповнолітні та жінки, а також чоловіки, які мають дітей у віці до 16 років або дітей-інвалідів, чоловіки-інваліди I, II і III груп, хворі на туберкульоз, онкозахворювання, особи, які досягли пенсійного віку, учасники бойових дій.

Законопроект також визначає категорії засуджених, до яких амністія не застосовується. Зокрема, амністія не застосовується до осіб, які раніше були звільнені з місць позбавлення волі умовно-достроково і знову вчинили тяжкий або особливо тяжкий злочин; які злісно порушують режим у період відбування покарання; які засуджені за злочини проти основ національної безпеки України та ін.

Крім того, Рада має намір удосконалити гарантії і право засуджених на проходження покарання за місцем проживання або місце постійного проживання родичів.

За законопроект (№2253-а) Про внесення змін до ст. 93 Кримінально-виконавчого кодексу України, що стосуються удосконалення гарантій і права засуджених на проходження покарання за місцем проживання до засудження або місця постійного проживання родичів у першому читанні проголосували 238 народних депутатів.

Законопроект пропонує змінити ст. 93 Кримінально-виконавчого кодексу України, щоб удосконалити практичні гарантії права проходити покарання в найближчому закладі до власного місцем проживання або місцем проживання родичів. Уточнюється норма, згідно з якою засуджений може вибирати, де відбувати покарання, в установі відповідного рівня безпеки, яке знаходиться якомога ближче до місця його проживання до засудження або до місця постійного проживання його родичів.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: