Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Рада денонсувала угоду з Росією про будівництво двох енергоблоків Хмельницької АЕС

16 вересня 2015, 12:21
32
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Будівельний майданчик третього енергоблоку Хмельницької АЕС

Фото: офіційний сайт Хмельницької АЕС

Верховна Рада підтримала законопроект про припинення дії угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Росії про співробітництво в будівництві енергоблоків №3 і 4 Хмельницької АЕС

На засіданні в середу, 16 вересня, за відповідний закон проголосували 234 народних депутати.

Раніше влада України заявляла, що Росія не виконує свої зобов'язання за цією угодою.

Нагадаємо, Україна і РФ 9 червня 2010 року підписали міжурядову угоду про співпрацю в будівництві 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС. Документ передбачав, що російська сторона забезпечує організацію фінансування в обсязі, необхідному для проектування будівництва і введення в експлуатацію блоків.

НАЕК Енергоатом у травні 2011 року заявив, що його не влаштовують запропоновані Сбербанком РФ умови щодо надання кредиту, зокрема, досить висока процентна ставка. У початковій пропозиції російської сторони щодо кредитування проекту будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС йшлося про притягнення державного, а не комерційного кредиту, що передбачає більш низьку процентну ставку.

У серпні 2014 року президент Енергоатому Юрій Недашковський заявляв, що при будівництві третього і четвертого енергоблоків Хмельницької атомної електростанції (ХАЕС) Україна має намір відмовитися від співпраці з Росією.

На початку липня стало відомо, що Кабінет міністрів вирішив реалізувати пілотний проект з видачі потужності енергоблоку №2 Хмельницької АЕС в країни Європейського Союзу.

Головне

Україна/Політика

Сьогодні, 17:11

article_img
Зброя для України. Волкер анонсував нові поставки вже у найближчі місяці

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися