Повернув заради особистої помсти. Путін погодився на обмін Медведчука, аби «підвісити його за ноги» — Давидюк

22 вересня, 15:58
Ексклюзив НВ
Прихильники Путіна з його портретом у Белграді, Сербія (Фото:REUTERS/Zorana Jevtic)

Прихильники Путіна з його портретом у Белграді, Сербія (Фото:REUTERS/Zorana Jevtic)

Передача Росії у рамках обміну полоненими Віктора Медведчука може бути спробою російського диктатора Володимир Путіна організувати особисту помсту власному кумові, розповів Радіо НВ Микола Давидюк, політолог.

Обмін полоненими як фактор підриву мобілізації у РФ

«Я думаю, що це внутрішньоукраїнський текст і жагуче бажання повертати свої героїв — раз. Друге — це [відбулося] не без закордонної міжнародної підтримки. А третє, мені здається, що для Путіна цей шматок лайна, який він називає кумом і ось ті 55 придатків — це важливіше ніж його солдати, ніж наші герої, тому він був радий обмінятися.

Відео дня

Для нас це надзвичайно крута новина, ми повернули 215 свої героїв, для нас це надзвичайно важливо, це також вибиває з Путіна медійні процеси, які він хотів запускати. Ну і зрозуміло, що Україна кожного разу радіє, коли повертається хоч один герой, а тут дійсно неймовірна ніч вчора була, вся країна раділа", — сказав політолог.

На думку Давидюка, на фоні оголошення мобілізації у Російській Федерації проведення обміну полоненими, де Путін готовий забрати лише власного кума — лише додатково підірве цей процес.

«Цей обмін важливий ще й тому, що під час оголошеної [у РФ] мобілізації, коли вся країна бачить, що за кума він готовий віддати 200 людей і це ще більше вдарить по цій мобілізації, яка до кінця тижня взагалі може завалитися. У неділю будемо дивитися як вона триватиме. Але, скажімо так, у нього залишився лише один інструмент — це силою їх заганяти в штрафбати і позаду щоб стояли чеченці з автоматами їх підганяли на випадок, якщо вони будуть хотіти повертатися», — додав він.

Тим більше, як зазначає політолог, війна перестала бути віртуальною для росіян і вони зрозуміли реальність ризику загинути в окопах на окупованих територіях України.

«Тому що росіяни зрозуміли, що син Пєскова йти воювати не хоче, син Мішустіна йти воювати не хоче, олігархічні діти Абрамовича і Дерипаски воювати не пішли. Депутати всі ховаються, путінські діти всі давно сидять у Швейцарії, а підуть воювати звичайні росіяни.

І тут вони прокинулися, коли ми їх закликали вийти на площу, щоб не було війни, то вони всі ховалися, а зараз, щоб не померти під Херсоном, Луганськом чи Донецьком вони згадали про свої права і свободи і що ця війна незаконна та пішли вчора на мітинг. Тому я думаю, що цей обмін ще дуже сильно вдарить по планах самої мобілізації", — вважає Давидюк.

Бажання російського диктатора забрати Медведчука для помсти

«Я думаю він хоче його потримати за горло і ще раз тицьнути в обличчя ту соціологію, яку Медведчук з Погребинським (який зараз, до речі, в Баден-Бадені відпочиває) [йому демонстрували], де йому обіцяли 73%, одні казали 80% у ній було, що українці з короваями будуть зустрічати Путіна і російські війська, а тут супершалений спротив, мабуть найкрутіший за останні 100 років. Ну і зрозуміло, що Медведчук крав і розбазарював ці гроші», — додає політолог.

Микола Давидюк також думає, що бажання господаря Кремля забрати Медведчука з України є звести особисті рахунки, або використати для нібито «української провокації».

«Ну і зараз, думаю, Путін візьме його мінімум для тортур, максимум — для зачистки в якій потім Україну і звинуватить. Але Україні дуже добре, що ми його позбулися. Не треба, щоб наша земля терпіла цього покидька і дуже важливо, що якраз дипломатично ми змогли „вторгувати“ за нього таку кількість наших героїв», — продовжив він.

«Путін повернув цього кума заради особистої помсти, тому що він виставив Путіна блазнем і дурнем на весь світ. Він розпочав цю війну, думаючи, що його [в Україні] чекають і що поле підготовлене. А виявилося зовсім навпаки, що це країна 40 мільйонів, як Путін каже, «бандерівців і наркоманів». Тут був такий шалений спротив, що у В'єтнамі американці такого спротиву не бачили, який побачив Путін тут.

Я думаю, що це бажання завдати йому удару. З одної сторони, його це принижувало як «монарха», що його кум сидить у нас в полоні, а з іншої сторони, як політик і полководець, який програв все — він хоче винуватця цього «великого свята» привести до себе щоб підвісити за ноги", — резюмував Давидюк.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X