Профільний комітет Ради підтримав ще один законопроект, що дозволяє Луценку стати генпрокурором

11 травня 2016, 17:25
147
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Новий законопроект, що дозволяє Луценку стати генпрокурором, зареєстрований у Раді 11 травня

Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував парламенту прийняти за основу і в цілому законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генпрокуратури (№4645)

За це рішення проголосували 11 членів комітету, проти - два, а ще два - утрималися, передає УНІАН.

Авторами цього законопроекту є депутати від Блоку Петра Порошенка Віктор Король та від Народного фронту Сергій Драюк. Як повідомляється на сайті Верховної Ради, законопроект №4645 зареєстрований 11 травня 2016 року.

Законопроект передбачає, що на посаду генпрокурора може бути призначена особа, яка має вищу освіту і стаж роботи у галузі права або досвід роботи в законодавчому та/або правоохоронному органі не менше п'яти років".

Таким чином, законопроект скасовує норму чинного на даний момент закону, згідно з яким генпрокурор повинен мати вищу юридичну освіту та стаж роботи у сфері права не менше 10 років.

Нагадаємо, 10 травня Верховна Рада не проголосувала у першому читанні за законопроект №4469, що розширює коло осіб, які можуть претендувати на посаду генерального прокурора України.

За даний законопроект проголосували 224 народні депутати з необхідних 226 голосів.

6 травня голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що президент України Петро Порошенко розглядає на посаду генерального прокурора лише одну кандидатуру - голови фракції Блоку Петра Порошенка у Верховній Раді Юрія Луценка.

21 квітня голова фракції Блоку Петра Порошенка у Верховній Раді Юрій Луценко повідомив, що через зміни у закон про прокуратуру скоро генпрокурор буде позбавлений будь-якої влади і пообіцяв, що не стане "декоративним генпрокурором".

За його словами, після обрання Дисциплінарно-кваліфікаційна комісія і Рада прокурорів будуть "мати монополію на звільнення і призначення всіх адміністративних посад".

5 травня Рада прокурорів України обрала голову, його заступника і секретаря.

12 квітня до Верховної Ради України внесли законопроект №4379, який також передбачав можливість призначення на посаду генпрокурора людини, яка не має досвіду роботи у прокуратурі, однак має досвід роботи в галузі права не менше п'яти років. Однак 18 квітня цей законопроект був відкликаний.

Зверніть увагу

30 грудня 2018, 10:35
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
30 грудня 2018, 10:35
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект