21 листопада 2018, середа

Президент ввів в дію рішення РНБО щодо захисту майнових прав у зв'язку з окупацією РФ

3 коментувати
Уряду доручено протягом місяця вжити заходів для проведення переговорів з РФ

Уряду доручено протягом місяця вжити заходів для проведення переговорів з РФ

Введено в дію рішення РНБО від 20 липня 2015 року щодо захисту майнових прав у зв'язку з тимчасовою окупацією частини території країни

Відповідний указ Про стан реалізації заходів щодо захисту майнових прав та інтересів держави Україна у зв'язку з окупацією частини території підписав сьогодні, 26 серпня, президент України Петро Порошенко.

"Враховуючи необхідність додаткових заходів по захисту прав та інтересів, Кабінет міністрів має вжити невідкладних заходів щодо активізації роботи з відшкодування збитків, завданих тимчасовою окупацією частини території України", - йдеться у документі.

Крім того, уряд протягом місяця також має вжити заходів для проведення переговорів з російською стороною щодо врегулювання спору між Україною і Російською Федерацією щодо тлумачення і застосування Угоди між країнами про заохочення та взаємний захист інвестицій.

"Міністерство закордонних справ має невідкладно розпочати процедуру закупівлі юридичних послуг, пов'язаних із захистом прав та інтересів України, з метою врегулювання суперечки між Україною і Росією щодо тлумачення і застосування зазначеної Угоди. А спільно з міністерствами юстиції, економічного розвитку і торгівлі, енергетики та вугільної промисловості України та іншими заінтересованими державними органами - підготувати стратегію захисту прав та інтересів України щодо його тлумачення і застосування", - наголошується в указі.

На Мін'юст також покладено завдання з надання правової допомоги громадянам України, права яких, у тому числі майнові, були порушені внаслідок тимчасової окупації частини території України.

"Міністерства закордонних справ, енергетики та вугільної промисловості спільно з міністерствами юстиції, оборони, інфраструктури, аграрної політики і продовольства за участю публічного акціонерного товариства НАК Нафтогаз України повинні залучити кваліфікованих і високопрофесійних юридичних радників з метою захисту прав та інтересів України, пов'язаних з втратою, неможливістю використання державного майна, неотриманням доходів на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя в результаті їх тимчасової окупації Російською Федерацією", - говориться в розпорядженні.

Зокрема, мова йде про військове майно військових частин, установ та організацій Збройних Сил України, інших військових формувань, об'єктів газотранспортної й енергетичної систем, транспортної інфраструктури, об'єктів рибного господарства і флоту рибної промисловості.

Новий Час

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: