Президент ввів в дію рішення РНБО щодо захисту майнових прав у зв'язку з окупацією РФ

3 коментувати
Уряду доручено протягом місяця вжити заходів для проведення переговорів з РФ

Уряду доручено протягом місяця вжити заходів для проведення переговорів з РФ

Введено в дію рішення РНБО від 20 липня 2015 року щодо захисту майнових прав у зв'язку з тимчасовою окупацією частини території країни

Відповідний указ Про стан реалізації заходів щодо захисту майнових прав та інтересів держави Україна у зв'язку з окупацією частини території підписав сьогодні, 26 серпня, президент України Петро Порошенко.

"Враховуючи необхідність додаткових заходів по захисту прав та інтересів, Кабінет міністрів має вжити невідкладних заходів щодо активізації роботи з відшкодування збитків, завданих тимчасовою окупацією частини території України", - йдеться у документі.

Крім того, уряд протягом місяця також має вжити заходів для проведення переговорів з російською стороною щодо врегулювання спору між Україною і Російською Федерацією щодо тлумачення і застосування Угоди між країнами про заохочення та взаємний захист інвестицій.

"Міністерство закордонних справ має невідкладно розпочати процедуру закупівлі юридичних послуг, пов'язаних із захистом прав та інтересів України, з метою врегулювання суперечки між Україною і Росією щодо тлумачення і застосування зазначеної Угоди. А спільно з міністерствами юстиції, економічного розвитку і торгівлі, енергетики та вугільної промисловості України та іншими заінтересованими державними органами - підготувати стратегію захисту прав та інтересів України щодо його тлумачення і застосування", - наголошується в указі.

На Мін'юст також покладено завдання з надання правової допомоги громадянам України, права яких, у тому числі майнові, були порушені внаслідок тимчасової окупації частини території України.

"Міністерства закордонних справ, енергетики та вугільної промисловості спільно з міністерствами юстиції, оборони, інфраструктури, аграрної політики і продовольства за участю публічного акціонерного товариства НАК Нафтогаз України повинні залучити кваліфікованих і високопрофесійних юридичних радників з метою захисту прав та інтересів України, пов'язаних з втратою, неможливістю використання державного майна, неотриманням доходів на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя в результаті їх тимчасової окупації Російською Федерацією", - говориться в розпорядженні.

Зокрема, мова йде про військове майно військових частин, установ та організацій Збройних Сил України, інших військових формувань, об'єктів газотранспортної й енергетичної систем, транспортної інфраструктури, об'єктів рибного господарства і флоту рибної промисловості.

Новий Час

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: