Президент Польщі пообіцяв проаналізувати закон "про бандерівську ідеологію"

29 січня 2018, 05:34
581
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Президент Польщі пообіцяв проаналізувати закон "про бандерівську ідеологію" - фото

Анжей Дуда розгляне всі нюанси закону

Прес-секретар президента Польщі Кшиштоф Лапіньскій заявив, що Анджей Дуда "ретельно проаналізує" закон, який передбачає, зокрема, заборону пропаганди "бандерівської ідеології".

Він також нагадав, що закон ще не ухвалено остаточно й в Сенаті його буде розглянуто 31 січня, передає Радіо Польща.

"У цій ситуації не потрібно керуватися емоціями. Одночасно польська сторона має послідовно боротися за правду. Протягом багатьох років занадто часто ми чули брехню про так звані польські табори смерті. Ми не можемо дозволити, щоб відбувалися подібні речі, та саме для того потрібен цей закон. Він ніяк не стосується наукових досліджень або, не дай Боже, фальсифікації правди про Голокост", - заявив Лапіньскій.

Нагадаємо, що 26 січня парламент Польщі заборонив у країні пропаганду "ідеології українських націоналістів". Новий закон запроваджує можливість порушення кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують злочини українських націоналістів і українських формувань, що співпрацювали з третім рейхом.

Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович у своєму коментарі щодо дій Варшави заявив, що це зупинить діалог Києва і Варшави з історичних питань.

"Прикро, що українська тематика знову використовується у внутрішній політиці в Польщі, а трагічні сторінки спільного історичного минулого продовжують політизуватися", - відповіли в українському МЗС. Також в українському відомстві розраховують, що сенат Польщі під час розгляду законопроекту проявить політичну мудрість.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською