20 листопада 2018, вівторок

Президент підписав закон про проведення виборів в об'єднаних громадах 25 жовтня

0 коментувати
Закон був прийнятий парламентом мінімальною кількістю голосів

Закон був прийнятий парламентом мінімальною кількістю голосів

Президент України Петро Порошенко підписав закон № 676-VIII, який передбачає проведення перших виборів в об'єднаних територіальних громадах 25 жовтня

"Документом змінюється порядок утворення об'єднаних територіальних громад. Зокрема, об'єднана територіальна громада вважається утвореною з дня набрання чинності рішеннями всіх рад, які прийняли рішення про добровільне об'єднання або з моменту набрання чинності рішення про підтримку добровільного об'єднання територіальних громад на місцевому референдумі та за умови відповідності таких рішень висновку Ради міністрів АР Крим, обласної державної адміністрації", - йдеться на сайті глави держави.

При цьому повноваження призначати перші вибори об'єднаної територіальної громади передано Центральній виборчій комісії.

"Також узгоджені у часі процедури об'єднання громад з виборчим процесом на чергових місцевих виборах, зокрема, забезпечивши проведення 25 жовтня 2015 перших місцевих виборів в об'єднаних територіальних громадах, рішення про створення яких і призначення у них перших місцевих виборів було прийнято після 14 серпня 2015 року або перші місцеві вибори в яких не були призначені", - наголошується в повідомленні.

У документі також підкреслюється, що зазначені зміни повинні забезпечити реалізацію права суміжних територіальних громад сіл, селищ, міст на добровільне об'єднання.

Крім того, передбачається отримання фінансової підтримки у вигляді субвенцій на формування відповідної інфраструктури згідно з планом соціально-економічного розвитку незалежно від амбіцій різних політичних сил, які до прийняття цього закону мали можливість блокувати об'єднання територіальних громад в обласних радах.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Рада мінімальною кількістю голосів підтримала закон про участь територіальних громад у виборах.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: