Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Постільна білизна, аптечки та фрукти. У КВУ розповіли про підкуп виборців на місцевих виборах

23 жовтня 2015, 14:54
83
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

25 жовтня в Україні пройдуть місцеві вибори

Масові порушення в ході виборчої кампанії були зафіксовані під час агітації, заявляють у Комітеті виборців України, а також констатують підкуп виборців та неефективну роботу МВС у питанні розслідування порушень виборчого законодавства

Генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель на прес-конференції в п'ятницю розповів про факти, коли кандидати в місцеві органи влади дарували постільну білизну для дитячого садка, роздавали аптечки для різних категорій громадян, продуктові набори, а також яблука з наклеєними на них логотипами партій. Крім того, він зазначив, що особливістю нинішньої виборчої кампанії стало проведення осінніх ярмарків від імені політичних партій, де продукти реалізовувалися за заниженими цінами, передає Інтерфакс-Україна.

Всього ж, за даними КВУ, зафіксовано понад 1,8 тисяч порушень на місцевих виборах в Україні, здебільшого, стосуються агітації.

"Це досить велика цифра. Але хочу звернути увагу: близько 80% зафіксованих фактів - незначні, процедурні порушення або порушення, які можна трактувати двояко або які складно або неможливо довести в суді", - заявив Кошель.

На місцевих виборах цього року в КВУ нарахували три основні проблеми . "Перша - це діяльність територіальних виборчих комісій, які часто порушували виборче законодавство і приймали політично вмотивовані рішення. Проблема друга - підкуп виборців, який залишається традиційним для українських виборів цього року. Ми побачили підкуп виборців через механізми "добрих справ". Третя проблема, яку ми відзначаємо - неефективна робота МВС з розслідування злочинів під час передвиборної кампанії", - розповів Кошель.

У контексті роботи МВС він зазначив, що в Києві правоохоронні органи оперативно реагувала на факти порушення виборчого законодавства. Проте в цілому по Україні в КВУ відзначають неналежну роботу правоохоронців у даному питанні.

Нагадаємо, Опора оприлюднила найбільш поширені порушення передвиборної гонки. Наголошується, що найбільш розповсюджені випадки стосувалися незаконної агітації та підкупу виборців.

Головне

Україна/Політика

11 грудня, 11:55

article_img
Два політики та шоумен. Опитування КМІС назвало лідерів президентських виборів -2019

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися