Посольство США спростувало заявлені ГПУ підстави для переслідування борців з корупцією - документ

19 квітня 2016, 16:36
576
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

США повністю задоволені розподілом наданих коштів

Центр протидії корупції опублікував документ, який підтверджує, що ЦПК не отримував гроші від уряду США на підтримку реформ в Генеральній прокуратурі, як на цьому наполягають в ГПУ

Про це йдеться в офіційному листі директора Бюро з правоохоронної діяльності та міжнародної боротьби з незаконним обігом наркотиків посольства США в Україні Крістофера Сміта, опублікованому організацією.

У ньому говориться, що США не надавали пряму бюджетну підтримку ГПУ чи іншим державним органам, а 2 мільйони доларів США [нині розшукують слідчі ГПУ], отримали Міжнародна організація розвитку права (IDLO) і Міністерство юстиції США.

"Сполучені Штати Америки також надали IDLO грант у розмірі 189 765,50 доларів США, які були передані Центру протидії корупції з єдиною метою інституційного розвитку Національного Антикорупційного Бюро України та Спеціалізованої Антикорупційної прокуратури. Ці кошти були повністю відокремлені від тих 2 млн доларів, що надаються IDLO для стимулювання необхідних реформ в Генеральній прокуратурі України ", - йдеться в листі.

При цьому американська сторона зазначила, що повністю задоволена тим, що допомога, надана ЦПК, була використана тільки для зазначених цілей, тобто - розвитку нових антикорупційних органів.

Крім того, посольство США не зверталося ні до Генеральної прокуратури України, ні в інший державний орган з проханням провести розслідування використання виділених коштів."Відповідь від Посольства США - беззаперечне підтвердження того, що справу в ГПУ порушили безпідставно і дії слідчих - незаконні. Ми переконані, що це - прямі вказівки керівництва Шокіна-Севрука-Столярчука, яке зводить рахунки з громадською організацією. Саме тому в ГПУ не поспішають розслідувати обставини порушення цієї абсурдної справи за нашою заявою - всупереч закону відомості досі не внесено в єдиний реєстр досудових розслідувань", - розповіла юрист Центру протидії корупції Олена Щербань.

Аналогічну відповідь ЦПК отримав і від Міжнародної організації з розвитку права - IDLO, де зазначили, що слідчі Генпрокуратури не зверталися до керівників проекту за інформацією про фінансування ЦПК.

Нагадаємо, 25 березня стало відомо про порушення кримінального провадження Генеральною прокуратурою України та отримання прокурорами судових постанов в Печерському суді, які дають дозвіл на доступ до всіх рахунків громадської організації, а також виїмку документів Центру протидії корупції.

Втім, в Генеральній прокуратурі, традиційно, все заперечують.

Довідка:

● Центр протидії корупції публічно критикував керівника головного слідчого управління ГПУ Юрія Столярчука за те, що він, як процесуальний керівник у справі Юрія Іванющенка не здійснив за весь час слідства жодного руху, щоб розслідувати цю справу. У результаті суд змусив ГПУ закрити кримінальне провадження.

● Аналогічним чином, саме під керівництвом Столярчука було "злито" справу екс-міністра юстиції Олени Лукаш, яка спокійно вийшла на свободу.

● Інший заступник генпрокурора - Юрій Севрук - в часи Майдану був заступником начальника управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ Головного управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні ГПУ. Фактично, саме ця людина стежила за дотриманням законів загонами міліції під час Революції Гідності.

НВ

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Теніс

Вчора, 04:07

article_img
Світоліна вийшла до чвертьфіналу Australian Open
Компанії/Ринки

Вчора, 20:47

article_img
Особиста симпатія. На що найбільше звертають увагу при прийнятті на роботу
Економіка

Вчора, 13:50

article_img
Для своїх та іноземців. В Україні збільшили туристичний збір

Вибір редакції

Події

Вчора, 16:27

article_img
Не може не скорочуватися. В Україні підрахували зменшення кількості населення
Компанії/Ринки

Вчора, 20:47

article_img
Особиста симпатія. На що найбільше звертають увагу при прийнятті на роботу
Країни

Вчора, 13:48

article_img
Запитав про дружину президента. Справа блогера, який викривав корупцію в Азербайджані, призвела до масових протестів

ТОП 3

Політика

Вчора, 09:16

article_img
Зеленський назвав "технічною помилкою" свою заяву про висунення у президенти, яку показали на 1+1 у новорічну ніч
42699
Політика

20 січня, 15:43

article_img
Вибори по-східному. Як Геннадій Кернес робить з Харкова електоральний анклав для Порошенка
9208
Політика

Вчора, 14:24

article_img
У Мін'юсті назвали єдиний варіант для Симоненка зареєструватися кандидатом в президенти
3111