Порошенко запропонував відповідь на російську гібридну війну проти України

27 коментувати
Гібридна війна вимагає від України продовжувати застосовувати асиметричне комплексне реагування на загрози
Фото: прес-служба президента України

Гібридна війна вимагає від України продовжувати застосовувати асиметричне комплексне реагування на загрози

Президент України Петро Порошенко запропонував відповісти на російську гібридну війну гібридною обороною

Як повідомляє прес-служба глави держави, Порошенко акцентував увагу на тому, що сьогодні війна проти України розгорнута не тільки на Сході країни - вона продовжується на всіх можливих напрямках.

"Це не тільки наступ і агресія на наших кордонах. Це ще й активна інформаційна та пропагандистська війна для того, щоб посіяти розбрат, розчарування всередині України, обмовлюючи нашу державу, його керівництво, армію і народ. Ворог намагається перенести зусилля на дестабілізацію внутрішньої ситуації в Україні", - підкреслив президент.

На переконання Порошенка, для врегулювання ситуації недостатньо тільки військового, дипломатичного, економічного чи будь-якого іншого окремого підходу.

"Розв'язана проти нашої держави гібридна війна вимагає від нас продовжувати застосовувати асиметричне комплексне реагування на загрози. Оборона від гібридної агресії теж повинна бути гібридної", - зазначив Порошенко.

Для цього важлива жорстка, активна оборона, яка позбавляє сенсу наступальні дії противника, активна дипломатія, спрямована на забезпечення підтримки України, продовження дії міжнародних санкцій проти агресора.

Глава держави звернув увагу на необхідність вивчення можливостей територіальної оборони  України.

"У разі агресії, питання побудови територіальної оборони, з урахуванням досвіду останніх двох років повинно бути ретельно опрацьоване", - зазначив він.

У разі повномасштабного вторгнення повинен бути відшліфований план загальної мобілізації і функціонування країни в умовах воєнного стану:

"Те, що ми зараз не оголошуємо загальну мобілізацію викликано тільки тим, що кампанія побудови контрактної армії ефективна", – додав глава держави.

Президент також висловив переконання, що слід підготувати інфраструктуру та відповідну матеріально-технічну базу для того, щоб мати можливість у разі необхідності оперативно розгорнути партизанський рух і оптимізувати роботу підприємств оборонно-промислового комплексу, створення нових виробничих потужностей, випуск нових озброєнь.

Російське вторгнення в Україну почалося в лютому 2014 року в рамках спецоперації із захоплення Криму і продовжилося на континенті прямим військовим вторгненням в Донбас і підтримкою місцевих сепаратистських елементів.

Російська стратегія проти України і Заходу в цілому, супроводжується комплексом дій, які включають в себе як прямий силовий вплив або загрозу його застосування, так і пропагандистські зусилля з дискредитації України в очах союзників і активну політику з підриву єдності Заходу в українському питанні. В експертному середовищі це отримало визначення "гібридної війни".

За даними ООН, за весь час бойових дій на сході України за станом на кінець березня 2016 року загинули або отримали поранення 30 346 человек. Понад 9 тисяч були вбиті і понад 21 тисячі - поранені, в моргах України знаходиться майже одна тисяча невпізнаних тіл.

НВ


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: