Порошенко закликав депутатів підтримати конституційні зміни у частині правосуддя

0 коментувати
Порошенко наголосив на необхідності прийняти зміни до закону про судоустрій, інакше згідно з Конституцією парламент може повернутися до розгляду цього питання не раніше ніж через рік
Фото: прес-служба АПУ

Порошенко наголосив на необхідності прийняти зміни до закону про судоустрій, інакше згідно з Конституцією парламент може повернутися до розгляду цього питання не раніше ніж через рік

Президент Петро Порошенко попросив народних депутатів підтримати зміни до Конституції в частині судової реформи та нову редакцію Закону Про судоустрій та статус суддів. Про це повідомила прес-служба глави держави

Порошенко констатував, що попередні "косметичні" зміни, починаючи від зміни процедури переобрання і закінчуючи зміною процедури переведення суддів, які до цього часу пропонувалися, ситуацію у судовій сфері не виправляють.

Разом з тим, президент подякував тим нардепам, що висловили підтримку змінам до Основного Закону України в частині правосуддя у першому читанні.

"Це відкрило нам унікальну можливість доопрацювати цю позицію і забезпечити три кити, на яких має стояти незалежна система правосуддя. Це є незалежність судової гілки влади, деполітизація, ефективна відповідальність судової гілки влади і перезавантаження та оновлення суддівського корпусу", - заявив Порошенко.

Глава держави висловив сподівання, що в результаті втілення реформи кардинально зміниться система імунітету суддів, що дасть можливість ефективно притягувати до відповідальності суддів-корупціонерів, які викривлюють систему правосуддя.

Разом зі змінами до Конституції в частині правосуддя Порошенко вважає доцільним прийняття нової редакції закону про судоустрій.

Він підкреслив, що новим законом передбачаються рішучі кроки з деполітизації судової системи, а також значно звужується вплив на судову систему і його як Глави держави. Зокрема, скасовується процедура призначення суддів Президентом на п'ятирічний термін, залишається лише право підпису щодо тієї кандидатури, яка виноситься на розгляд Вищої ради правосуддя.

Також ліквідовуються вищі спеціалізовані суди та створюється касаційна інстанція, яка гарантує захист права на справедливість громадянина України, а до Вищої ради правосуддя додається громадська рада, яка забезпечуватиме вплив громадськості на прозорість конкурсу і кандидатури.

Порошенко попросив депутатів "зробити все можливе, щоб ми забезпечили результативне голосування". 

Спроба зруйнувати прийняття цих змін надовго законсервує існуючу систему судоустрою, наголосив Петро Порошенко, адже згідно з чинною Конституцією парламент зможе розглядати зміни до Основного Закону не раніше, ніж через рік.

Нагадаємо, генсек Ради Європи закликав українську владу завершити судову реформу і закріпити зміни в Конституції. 

Спікер парламенту Андрій Парубій повідомив, що Верховна Рада може проголосувати за зміни в Конституції в частині судового реформування вже до кінця червня.

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: