Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Порошенко відреагував на рішення Запорізької облради про особливий статус

28 серпня 2015, 13:55
1613
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Проект змін до Конституції щодо децентралізації не призведе до федералізації або надання особливих статусів регіонам

Фото: Прес-служба Президента України

Президент України Петро Порошенко відреагував на рішення Запорізької обласної ради про розширення адміністративних і бюджетних повноважень місцевих рад, передає Інтерфакс-Україна

За словами Президента, проект змін до Конституції щодо децентралізації не призведе до федералізації або надання особливих статусів регіонам.

"Ніякої федералізації, ніяких статусів. І саме за це ми з вами будемо голосувати в понеділок (31 серпня) в парламенті і саме так ми розкриємо цю брехню і захистимо унітарний статус України", - сказав президент, виступаючи на з'їзді партій "Блок Петра Порошенка "Солідарність" і "УДАР" в п'ятницю в Києві.

За словами Порошенко, запропонована конституційна реформа скасовує статтю 92 Конституції України, яка передбачає статус Києва як столиці України, а також окремих міст країни.

"І цим намагалися скористатися. Вчора Запорізька рада прийняла рішення про те, що їм теж потрібен статус, і вони будуть діяти на підставі 92-ї статті Конституції", - сказав він.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Запорізька облрада на сесії 27 серпня підтримала проект закону України "Про спеціальний правовий режим застосування норм законодавства України в соціально-економічній, бюджетній та інших галузях на територіях з ускладненою екологічною ситуацією", однак при цьому, по-своєму трактуючи його й бажаючи отримати якийсь спецстатус.

Нагадаємо, 16 липня, Верховна Рада України проголосувала за постанову про направлення у Конституційний суд України президентського законопроекту про внесення змін в Основний закон країни.

Одним з головних каменів спотикання стало закріплення в тексті Основного закону країни положення про особливості здійснення місцевого самоврядування.

 

Головне

article_img
Про Об'єднавчий собор, Путіна та Медведчука: головне з прес-конференції Порошенка

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися