Порошенко відповів на петицію про відкликання депутатів, які не виправдали сподівань

16 жовтня 2015, 11:41
847
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Петиція була зареєстрована наприкінці серпня

Фото: Прес-служба АП

Президент України Петро Порошенко відповів на електронну петицію про можливість дострокового відкликання будь-якої обраної особи, що не виправдала довіри виборців

"Пропоную розробити і затвердити дієвий механізм відкликання будь-якої виборної особи", - йдеться в тексті петиції, яка на даний момент зібрала майже 26 тисяч підписів українців.

"Що стосується відкликання народних депутатів України, то стаття 81 Конституції України передбачає вичерпний перелік підстав для дострокового припинення їх повноважень, серед яких відсутня така підстава, як відкликання народних депутатів України. Проте у відповідності зі статтею 5 закону України "Про статус народного депутата України" у разі невиконання вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності повноваження народного депутата припиняються достроково на підставі закону за рішенням суду", - йдеться у відповіді президента.

Також наголошується, що Порошенко звернувся до спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана з вимогою "забезпечити ґрунтовне і всебічне розгляд згаданої електронної петиції в частині питань відкликання народних депутатів України за народною ініціативою із залученням її автора, представників політичних сил, державних органів, інститутів громадянського суспільства, науковців-правознавців, експертів і за підсумками прийняти необхідні рішення".

Раніше повідомлялося, що більше 25 тис. громадян підтримали електронну петицію про скорочення кількості депутатів Верховної Ради з нинішніх 450 до 100.

Головне

Україна/Політика

Сьогодні, 16:36

article_img
Суд відхилив позов Насірова до лікаря, який давав свідчення про стан його здоров'я

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися