Порошенко ветував закон, що дозволяє закуповувати озброєння і техніку під час АТО не за оборонзамовленням

4 березня 2016, 21:41
636
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Президент повернув законопроект у Верховну Раду

Президент України Петро Порошенко ветував законопроект №2090а, який вносить зміни в закон Про державне оборонне замовлення, що стосуються формування і виконання державного оборонного замовлення

Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на сайт Верховної Ради, документ направлений на підпис президенту 3 лютого, а 2 березня - повернутий з пропозиціями глави держави і переданий на розгляд керівництва парламенту. 4 березня - направлено на розгляд комітету з питань національної безпеки і оборони.

У зауваженнях президента до закону зазначено, що визначення поняття "поза оборонним замовленням", "у виняткових випадках", "в разі крайньої необхідності" не мають юридичної визначеності і можуть бути суб'єктивно трактовані під час практичної реалізації".

Крім того, глава держави запропонував ввести норму, згідно з якою "в умовах особливого періоду, введення надзвичайного стану та в період проведення антитерористичної операції компенсаційні (офсетні) договори можуть за рішенням Кабінету міністрів не укладатися".

Також Порошенко пропонує виключити із закону ряд норм.

Нагадаємо, 26 січня Верховна Рада внесла зміни в закон Про державне оборонне замовлення, що стосуються формування і виконання державного оборонного замовлення.

Згідно з внесеними поправками, під час планування оборонного замовлення державні замовники виходять з того, що покупка (поставка продукції, робіт і послуг оборонного призначення) здійснюється виключно за оборонним замовленням.

У виняткових випадках, в умовах особливого періоду, у разі введення надзвичайного стану, проведення антитерористичної операції або виникненні кризових ситуацій, що загрожують національній безпеці України у разі термінової необхідності покупки (поставок продукції, робіт і послуг оборонного призначення) здійснюються за межами оборонного замовлення.