Порошенко в Раді окреслив перспективи найважливіших змін в Конституцію

7 коментувати
Порошенко: Я не маю наміру зловживати темою змін до Конституції
Фото: прес-служба президента

Порошенко: Я не маю наміру зловживати темою змін до Конституції

У вівторок, 28 червня, президент Петро Порошенко виступив на святковому засіданні Верховної Ради, присвяченому 20-й річниці прийняття Конституції

Глава держави розповів про перспективи змін у Конституцію, пов'язаних з реформою правосуддя, децентралізацією, виборами в Донбасі та наданням кримськими татарам права на самовизначення.


Реформа правосуддя

Порошенко пообіцяв, що у середу, 29 червня, будуть опубліковані зміни в Конституцію України в частині правосуддя. Президент додав, що вже підписав цей закон і незабаром він буде опублікований.

"Зміни, за які Верховна Рада остаточно проголосувала на початку місяця, за обсягом невеликі, але вони мають фундаментальне значення. Адже сьогодні правду в судах нам, українцям, знайти дуже важко", - сказав він.

Президент повідомив, що ця реформа є передумовою для всіх інших реформ.

"Головне в судовій реформі - глибоке і кардинальне оновлення суддівського корпусу - це перше, жорсткий контроль, в тому числі і громадський, за добропорядністю, за доходами і видатками суддів - друге, скасування недоторканності суддів - третє, ліквідація політичного впливу і незалежність суддівської гілки влади - четверте", - сказав він.

За словами президента, країна на порозі фундаментальних змін у судовій системі, але для впровадження цієї реформи знадобиться кілька років. "Вже в кінці поточного року на конкурсній основі буде сформовано новий Верховний суд України", - повідомив Порошенко.

Децентралізація

Також президент заявив, що Україна повернеться до розгляду змін до Конституції в частині децентралізації тільки після створення безпечних умов на сході.

"Очевидно, що для внесення змін до Конституції в цій частині є чіткі попередні умови, насамперед у сфері безпеки. Повинен бути встановлений повний і тривалий режим припинення вогню", - сказав він.

Вибори в Донбасі

Порошенко додав, що місцеві вибори в Донбасі також залежать від дотримання умов безпеки. "Це відбудеться не сьогодні, не завтра, і не 4 липня, як деякі поширюють, а коли будуть виконані чіткі попередні умови безпеки", - заявив президент.

Крім того, голова держави не бачить підстав ставити під сумнів парламентсько-президентську форму правління в Україні. "Не бачу жодних підстав ставити під сумнів зафіксовану в чинній редакції Конституції форму правління. Парламентсько-президентська модель - це один із наслідків Революції гідності, так само як індикатор нашої причетності до європейської політичної культури", - сказав він.

На переконання Порошенка, ставлення до Основного закону не повинно залежати "від точки сидіння конкретного політика або поточної розстановки політичних сил у державі". "Тому я не маю наміру зловживати темою змін в Конституцію і надалі буду вести себе в цьому питанні виважено, обережно, як і зараз", - додав президент.

Самовизначення кримських татар

Президент виступив за внесення змін до Конституції України для надання права кримським татарам на самовизначення в складі суверенної України.

"Ще раз наголошую, що ми повинні розпочати процес внесення змін і доповнень до розділу 10 Конституції України, який називається "Автономна Республіка Крим"... Ці зміни в повній мірі виходять з невід'ємного права кримськотатарського народу на самовизначення в складі суверенної і незалежної української держави", - заявив президент.

Порошенко додав, що при цьому повинні повністю гарантуватися права і свободи етнічних українців, росіян та інших етносів півострова.

Точковий характер і дискусія

"На мій погляд, зміни до Конституції повинні носити точковий характер, готуватися ретельно, на основі широкої громадської дискусії, за участю українських юристів і з експертизою таких поважних європейських структур, як Венеціанська комісія", - заявив Порошенко з трибуни.

При цьому, за його словами, зміни до Конституції повинні прийматися в суворій відповідності з усіма процедурами, яких вимагає Основний закон. "Приклад такої відповідальної роботи над удосконаленням Основного закону ми з вами тільки недавно продемонстрували - поправки в Конституцію в частині судової системи внесені в повній відповідності з самою Конституцією", - навів приклад голова держави.

Нагадаємо, 28 червня українці відзначають День Конституції.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: