Порошенко: Україна не розриває Договір про дружбу з Росією, а відмовляється продовжувати

3 вересня 2018, 19:29

Україна не денонсує Договір про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією, а відмовляється його продовжувати, повідомив президент України Петро Порошенко.

"Я наголошую, що він не розривається, оскільки це складна і тривала процедура, а він припиняє свою дію в зв'язку з непродовженням", - сказав глава держави під час зустрічі з лідерами фракцій Верховної Ради України в Адміністрації президента в Києві, передає Інтерфакс- Україна.

Відео дня

[see_also]

Порошенко доручив розірвати договір про дружбу з Росією. Як ще Україна здатна реагувати на агресію РФ

[/see_also]

За словами Порошенка, він має намір до 30 вересня направити відповідне повідомлення РФ про непродовження угоди.

Глава держави наголосив, що з цього приводу найближчим часом буде проведено засідання Ради національної безпеки і оборони України.

"Це вимагає голосування в парламенті, але безумовно я хотів би провести з цього приводу консультацію, щоб врахувати думку парламенту, щоб врахувати його під час підготовки відповідного рішення РНБО", - зазначив Порошенко.

Нагадаємо, що Петро Порошенко заявив, що найближчим часом українська сторона підготує пакет документів для розірвання в односторонньому порядку Договору про дружбу з Росією.

За словами заступника міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олени Зеркаль, це необхідно через грубе порушення Росією його основних положень.


Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ уклали в 1997 році.

Він став основоположним документом українсько-російських відносин, що передбачають стратегічне партнерство "на основі принципів взаємної поваги, суверенної рівності, територіальної цілісності, непорушності кордонів, мирного врегулювання суперечок, незастосування сили або загрози силою, включаючи економічні та інші способи тиску".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X