Порошенко: Створення Антикорупційного суду в Україні може розпочатися у липні

29 травня 2018, 17:15

Президент України Петро Порошенко сподівається, що процес створення Антикорупційного суду в Україні розпочнеться в липні.

Про це президент заявив під час зустрічі з президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром.

"Зараз Парламент розглядає майже дві тисячі поправок, які були подані до цього законопроекту, але я висловлюю щире побажання, що Парламент спроможеться прийняти відповідний законопроект і ми зможемо розпочати процес створення антикорупційного суду вже в липні цього року. І цього року цей процес буде завершений і Україна буде мати антикорупційний суд", - резюмував Порошенко.

Відео дня

Раніше Порошенко заявляв, що Антикорупційний суд може бути створений вже в травні, проте депутати відклали створення антикорупційного органу на літо.

Після цього Порошенко прогнозував, що Верховна Рада схвалить закон про Вищий антикорупційний суд у червні.


Створення Вищого спеціалізованого суду в системі судоустрою передбачено судовою реформою.

Дивіться також

Антикорупційний суд розглядатиме справи, якщо предмет злочину або заподіяної шкоди щонайменше в 500 разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 січня - це 881 тис. грн). Деякі зі статей стосуються порушень, пов'язаних з наркотиками або зброєю, а от щодо електронного декларування - жодної.

Юрисдикція суду поширюється на всю територію України. Законопроектом передбачено, що Антикорупційний суд буде судом першої та апеляційної інстанції. Судді обиратимуться за конкурсом.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X