Порошенко провів прес-конференцію: ключові заяви

3 коментувати
Петро Порошенко під час прес-конференції
Фото: прес-служба президента

Петро Порошенко під час прес-конференції

У п'ятницю, 3 червня, відбулася прес-конференція президента Петра Порошенка. НВ зібрало найголовніші тези глави держави

Безвіз

У нас є повна підтримка Нідерландів. Результати референдуму несуть суто рекомендаційний характер. Що стосується безвізового режиму – це коли. Сподіваюся, що в 2016-му.

Судова реформа

Судова реформа - це завершення перезавантаження всіх гілок і рівнів влади. Вважаю конституційні зміни у сфері правосуддя одним з головних рішень за час свого президентства.

Офшорний скандал

Ніякого офшорного скандалу не було. Було об'єктивне розслідування деяких журналістів, які знайшли деякі факти.

Кожна копійка оподатковується і буде обкладатися в Україні... Продаж Рошен буде проведено з України, всі податки будуть сплачені в Україні

Донбас

Прогрес за останній рік, а саме - навіть за останні два тижні по Донбасу майже нульовий. Навпаки, ситуація загострилася.

Можуть бути вибори на Донбасі? Можуть. Можуть бути зараз? Можуть. Тільки якщо їх проведе сам окупант. Але ми їх не визнаємо.

Згідно з українським законодавством, вибори можуть бути проведені в якості механізму по відновленню українського суверенітету в окремих районах Донецької і Луганської областей. Логіка Мінська полягає в тому, що спочатку повинен бути виконаний компонент безпеки. І він полягає не тільки в тому, що припинять стріляти.


У Донбасі з'явився новий підрозділ російського спецназу. Росія використовує Україну як полігон для тестування своїх нових систем, техніки.

Відкривати вогонь - такі накази віддають виключно командири. Ніякої спеціальної процедури для цього немає. Якщо український військовий відкриває вогонь першим - буде нести відповідальність. Якщо є загроза його життю і він відповідає на обстріл  буде нагороджений.

Україна має достатньо сил для того, щоб зупинити будь-які наступальні операції будь-якої кількості російських військ. Ешелонована оборона, і всі наші частини не можуть перебувати на першому рубежі. Але ми вже інші, ніж у 2014 році

Олігархи

За два роки президентства я в Адміністрації бачився з Ахметовим, може, два рази. Ахметов - я точно це знаю - частіше відвідував Адміністрацію президента і зустрічався з іншими особами. З Коломойським я бачився частіше, особливо тоді, коли він був головою обласної державної адміністрації.

Савченко, Афанасьєв і Солошенко

Дата повернення Надії Савченко в Україну п'ять разів переносилася, коли все вже було погоджено.

Переговори по Савченко велися в таємниці, тому що порушення конфіденційності могло б вплинути на їх хід. Ніяких таємних пропозицій не було.

Зараз йдуть переговори по звільненню Афанасьєва і Солошенка. Не хочу вдаватися в подробиці, але це може відбутися вже у червні.

Скандал з Миротворцем

Журналістам в Україні нічого не загрожує.

Економіка

Інфляція в I кварталі 2016 року становить близько 5%. Ми оптимістично дивимося в майбутнє з таргетування показника інфляції до 12% за рік, і на наступний рік ми будемо мати можливість перейти до 8% інфляції.

Син

Мій син не збирається бути прем'єр-міністром, ні президентом, і я не впевнений, чи погодиться він вдруге йти в депутати

Гроші МВФ

У нас пересунуть транш МВФ? - Не пересунуть, і буде отриманий. Точка


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: