Порошенко про ситуацію в Донбасі: ключові заяви

3 червня 2016, 16:18
1507
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Прогрес у питанні Донбасу майже нульовий

Президент України Петро Порошенко заявив, що в поточному році прогресу по врегулюванню ситуації в Донбасі немає, повідомляє Інтерфакс-Україна

За словами Порошенка, в поточному році прогресу по врегулюванню ситуації в Донбасі немає, в даний момент спостерігається погіршення ситуації з безпекою в регіоні.

"На жаль, прогрес в цьому році і за останні два тижні, в тому числі, з Донбасу майже нульовий. Навпаки, відбулося загострення оперативної обстановки".

Коментуючи питання можливості проведення виборів в окремих регіонах Донбасу, президент зазначив, що ці вибори можуть бути проведені бойовиками, але їх ніхто не визнає.

Легітимні вибори в Донбасі будуть можливі лише в рамках українського законодавства, після відновлення суверенітету Києва на окремими районами Донбасу і після повного встановлення режиму безпеки, у тому числі виходу ОБСЄ на кордон з РФ.

Він нагадав, що логіка виконання Мінських угод передбачає, що спочатку повинен бути виконаний "компонент безпеки і лише потім вступає в силу політичний компонент".

Компонент безпеки полягає не в тому, що просто припиняється стрілянина - цього не достатньо.

"Повинні бути встановлені на лінії зіткнення постійно діючі ефективні спостережні пункти, які гарантують виконання умов безпеки ... повинні бути встановлені відповідні пости у складі міжнародних сил, які будуть розміщені ... в місцях зберігання зброї і повинні бути встановлені пости на неконтрольованій ділянці україно- російського кордону".

Коментуючи питання введення поліцейської місії в Донбасі, президент зазначив, що "нормандська четвірка" узгодила це питання.

"Сьогодні у нас серйозний дипломатичний успіх, тому що не тільки в "нормандському форматі", на вищому рівні ми погодили загальну згоду щодо введення цієї місії, але вже і в Відні, в ОБСЄ під німецьким головуванням наші німецькі партнери почали дискусію з питання введення поліцейської місії (в зоні АТО – Ред.)", - сказав він.

Порошенко додав, що дані події дають йому підстави для стриманого оптимізму, "і саме це було для мене базою для твердження, що можливо ми завершимо цей процес у 2016 році".

Зверніть увагу

30 грудня 2018, 10:35
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
30 грудня 2018, 10:35
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект