Порошенко про навчання Сі Бриз: Це відповідь організаторам гібридних війн

0 коментувати
Петро Порошенко: Іноземні війська можливість перейняти у нас унікальний досвід протидії ворогу у гібридній війні,
Фото: прес-служба президента

Петро Порошенко: Іноземні війська можливість перейняти у нас унікальний досвід протидії ворогу у гібридній війні,

Президент Петро Порошенко назвав українсько-американські військові навчання Сі Бриз - 2017 відповіддю організаторам гібридних війн

Заява глави держави прозвучала під час робочого візиту до Одеси і відвідин навчань, повідомляє його прес-служба.

Порошенко підкреслив, що навчання Сі Бриз максимально наближені до бойових і підвищують взаємну сумісність, вишкіл і злагодженість багатонаціональних підрозділів.

"Кожного разу це - удосконалення роботи штабу багатонаціональної тактичної групи в плануванні дій за стандартами НАТО. Але цього року участь української сторони значно підвищена в плануванні дій. Ці спільні навчання - наша відповідь ідеологам, організаторам і спонсорам гібридних війн", - сказав Порошенко.

Президент наголосив, що спільна підготовка засвідчує єдність і готовність разом захистити мир і цінності, які поділяє трансатлантична спільнота - демократію і свободу, верховенство закону і права людини, територіальну цілісність і непорушність кордонів.

"У нинішніх умовах допомога наших іноземних партнерів у військовій та військово-технічній сферах є надзвичайно важливою. Хотів би подякувати вам, шановні друзі, за системне сприяння у навчанні українських воїнів, за те, що ви щиро і всебічно ділитеся своїм бойовим досвідом, який ви набули у різних куточках світу", - сказав Порошенко.

Глава держави висловив впевненість, що цьогорічні навчання стануть ще одним потужним кроком для досягнення стабільності в регіоні.

Крім того, Порошенко заявив, що навчання Сі Бриз мають символічну і вагому роль у стратегічному партнерстві України з НАТО.

"З 1997 року ці навчання надають нам суттєву допомогу у відродженні військово-морського потенціалу держави, сприяють досягненню ВМС України сумісності із флотами держав - членів НАТО, що є передумовою запланованого нами членства в цьому оборонному союзі - тоді, коли країна буде відповідати критеріям, коли будуть імплементовані результати наших реформ в усіх без виключення сферах", - заявив Порошенко.

Глава держави підкреслив, що реформи, які потрібні для членства в НАТО, майже повністю співпадають з реформами, які необхідні для членства в ЄС. Президент додав, що сьогодні українці підтримують і об’єднанні навколо трансатлантичної та європейської інтеграції.

Президент зауважив, що багатонаціональні навчання Sea Breeze є дуже ефективними не тільки для підвищенні рівня підготовки українських Збройних Сил.

"Вони також є важливими і для іноземних учасників, оскільки дають їм можливість перейняти у нас унікальний досвід протидії ворогу у гібридній війні, яку веде проти нашого українського народу Російська Федерація", - сказав президент.

Він нагадав, що багато хто з українських учасників має реальний бойовий досвід, який вони отримали, відбиваючи російську агресію. І сьогодні українські офіцери, солдати і матроси захищають не лише свою землю, але і мирне життя народів Європи та чинну міжнародну систему безпеки, яку намагається зруйнувати Росія, підкреслив Порошенко.

"Ми, українці, на собі відчули ту загрозу миру в Європі та в усьому світі, яка генерується з Кремля, - із столиці країни, яку свого часу Рональд Рейган називав імперією зла", - сказав Порошенко.

Президент назвав важливим досягненням побудову українських Збройних Сил, відродження української армії і флоту.

"Наш намір повернути на порядок денний питання про план дій щодо членства в НАТО і наближення нашого оборонно-безпекового сектору до стандартів Альянсу, засвідчена численними опитуваннями громадської думки потужна підтримка саме такої стратегії, – все це засвідчує, що обраний курс правильний і безальтернативний", - підсумував президент.

Порошенко також відвідав флагман Військово-морських Сил Збройних Сил України фрегат Гетьман Сагайдачний, ознайомився та зустрівся з командою американського ескадреного міноносеця з керованою ракетною зброєю Керні.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: