Порошенко: Україна виступає за розгортання повноцінної миротворчої місії на Донбасі

7 вересня 2017, 11:47
804
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Порошенко: Україна виступає за розгортання повноцінної миротворчої місії на Донбасі - фото

Фото: прес-служба президента України

Петро Порошенко: Миротворча місія ООН повинна виключати участь у ній представників Росії

Президент України Петро Порошенко заявив, що Київ підтримує введення миротворців на Донбас і готовий до предметної розмови з членами Радбезу ООН

Про це президент заявив під час щорічного звернення до Верховної Ради, зупинившись на ключових принципах діяльності місії, які буде відстоювати Україна.

"Ми виступаємо за розгортання повноцінної миротворчої місії ООН на Донбасі. Вона повинна мати на меті не консервацію російської окупації ілегалізацію російської військової присутності, а забезпечення міцного миру в окремих районах Донецької й Луганської областей України та повне відновлення територіальної цілісності нашої держави", - цитує Порошенка Інтерфакс-Україна .

За словами президента, майбутня місія ООН повинна бути розміщена на всій тимчасово окупованій території, включно з неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону.

"Згадана Місія повинна відповідати керівним принципам здійснення миротворчих операцій ООН, які апріорі виключають участь у ній представників країни-агресора і сторони конфлікту", - зазначив глава держави.

Також президент додав, що про узгодження з російськими бойовиками параметрів майбутньої місії ООН не може йти мова, а робота над згаданою ініціативою жодним чином не є підставою для скасування чинних міжнародних санкцій проти Росії. Санкції повинні залишатися в силі до повного відновлення суверенітету й територіальної цілісності України через виконання Мінських домовленостей.

5 вересня президент РФ Володимир Путін заявив, що підтримує введення миротворців ООН на Донбас, за його словами, наявність миротворців ООН на Донбасі "пішла б на користь".

Він також доручив російському МЗС внести відповідний проект резолюції на розгляд РБ ООН.

Того ж дня Росія направила до Організації Об'єднаних Націй проект резолюції про розміщення миротворчого контингенту на Донбасі.

МЗС України заявило, що розміщення миротворчої місії на Донбасі може відбутися лише зі згоди української сторони.

У дипломатичному відомстві відзначили, що заява Путіна свідчить про чергове намагання Росії, яка є сама стороною конфлікту, представити агресію внутрішньоукраїнським конфліктом та спотворити саму мету запровадження миротворчої операції.

У Державному департаменті США наполягають, що миротворці ООН повинні бути розміщені на всій території Донбасу, а не тільки на лінії розмежування.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською