Порошенко: Питання повернення повноважень Росії в ПАРЄ - передчасне

4 коментувати
Петро Порошенко привітав схвалені ПАРЄ резолюції по Україні
Фото: Адміністрація президента України

Петро Порошенко привітав схвалені ПАРЄ резолюції по Україні

Президент України Петро Порошенко пояснив перспективи, які дають Україні схвалені напередодні дві резолюції по Донбасу та зазначив, що порушення питання відновлення повноважень Росії в Асамблеї є передчасним

“Вважаю передчасним порушення питання про відновлення повноважень російської делегації в ПА РЄ до повного припинення російської агресії та брутального порушення основоположних норм міжнародного права, в тому числі Ради Європи, а також повного відновлення територіальної цілісності України“, - написав Порошенко в своєму Facebook.

Щодо важливості прийнятих резолюцій Порошенко зазначив, що таким чином Асамблея вперше визнала РФ країною-агресором.

“ПАРЄ вперше визнала Росію країною-агресором, закликала її вивести свої війська і припинити військову підтримку бойовиків та чітко підтвердила беззаперечну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, включаючи Крим“, - написав він.

Нагадаємо, 12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла дві резолюції по Україні, головними тезами яких є: продовження санкцій проти РФ до повного відновлення суверенітету України і відмова від планів повернути повноваження російській делегації в Асамблеї. Також важливим моментом було те, що в назві резолюції змінили формулювання подій, які зараз відбуваються на Сході, -  з "конфлікт в Донбасі" на "російська агресія в Україні". Серед тих, хто не підтримав ці важливі для України документи, опинилася Грузія.

10 жовтня президент Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт виступив за повернення в пленарний зал російської делегації.

У свою чергу віце-спікер заявила, що Аграмунт зазнав впливу через часті поїздки в Москву.

За підсумками першого дня сесії ПАРЄ 10 жовтня Україна не дала внести зміни в регламент організації з тим, щоб дозволити Росії повернутися в пленарний зал.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: