Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Порошенко обурений голосуванням у Раді: українці вибороли право на безвізові подорожі до ЄС

6 листопада 2015, 16:00
1933
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Порошенко заявив, що планує провести зустріч з нардепами

Фото: прес-служба Президента

Президент України Петро Порошенко заявив, що Верховна Рада має ухвалити у наступний вівторок законопроекти, необхідні для запровадження безвізового режиму з боку Європейського Союзу

Під час зустрічі зі студентами та викладачами Київського університету імені Тараса Шевченка Порошенко наголосив, що на сьогоднішній день немає більш актуального питання, ніж це, повідомляє прес-служба глави держави.

"Вчора був фактично передостанній день. Останній день буде у вівторок", - заявив він.  

За його словами, до цього часу Україна ще ніколи не мала такого високого рівня відносин з Європейським союзом. І в тих умовах, коли Європа зіштовхнулася з міграційною кризою, лідери Європейських країн дають українцям потужні сигнали, що вони готові надати їм обіцяний безвізовий режим: "ЄС тримає своє слово".

"Не мають права народні депутати, які не голосують ці закони, позбавляти 45 мільйонів громадян права на безвізову подорож до країн Шенгенської зони. Дуже довго за це боролися і Президент, і дипломати, і урядовці, і, головне, – народ України, який виборов це право", - зазначив Глава держави.

Порошенко додав, що планує провести ще одну зустріч з депутатами. Він також наголосив, що всі країни, які отримали безвізовий режим, пройшли такий самий шлях і виконали ті ж самі умови - "і щодо толерантності, і щодо боротьби з корупцією, прозорості і демократичності".

Раніше народний депутат від партії БПП Мустафа Найєм заявив, що відповідальність за провал безвізового режиму з ЄС несе не парламент, а АП, ГПУ та МЗС.

"Потрібно бути, м'яко кажучи, не зовсім розумною людиною (або, не м'яко кажучи, повним ідіотом), щоб дійсно повірити, що відповідальність за провал безвізового режиму з ЄС несе парламент. Це нісенітниця, яку намагаються нав'язати суспільству АП, ГПУ та МЗС. Я досить добре знайомий з деталями цього процесу, щоб це стверджувати. Це банальна і традиційна спроба виконавчої влади та дипломатів звалити відповідальність на колективний орган", - заявив він.

Нагадаємо, вчора, 5 листопада, Верховна Рада Україна провалила "безвізовий пакет" і змогла проголосувати лише за 2 з 13 законопроектів, необхідних для лібералізації візового режиму з ЄС.

Раніше НВ писало, що шанси України отримати наступного року безвізовий режим із ЄС тануть щодня. У цьому винна неповороткість влади, яка так і не змогла виконати всі вимоги європейців.

НВ

Головне

Україна/Політика

11 грудня, 11:55

article_img
Два політики та шоумен. Опитування КМІС назвало лідерів президентських виборів -2019

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися