Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Порошенко назвав ключове питання для виконання Мінських угод

28 травня 2016, 13:17
1481
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Петро Порошенко: вогонь відкривають солдати російської регулярної армії

Ключовим питанням для виконання Мінських домовленостей є відновлення українського контролю над державним кордоном, заявив президент України Петро Порошенко

Заява глави держави прозвучала на заходах до Дня прикордонника України, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Вчора (президент Росії Володимир) Путін прокоментував, що нібито ми повинні здійснювати так зване "політичне врегулювання", проводити вибори, а потім вже будемо займатися припиненням вогню і відновленням контролю (на російсько-українській ділянці кордону). Це їх розуміння сценарію проведення виборів під дулом путінських спецназівців. Він говорить, що "а як же їх зупинити, коли час від часу вони відкривають вогонь?". Дуже просто, тому що вогонь відкривають солдати російської регулярної армії та їх найманці, які діють по команді стовідсотково російських командирів", - сказав Порошенко.

Як зазначив президент, обстріли ведуться при використанні зброї російського виробництва

Порошенко нагадав, що мінські домовленості передбачають "виведення окупаційних військ з усієї української території, відновлення українського контролю над державним кордоном". Крім того, він відзначив необхідність впровадження збройної міжнародної поліцейської місії ОБСЄ.

Раніше заступник президента Європарламенту Александер Ламбсдорфф заявив, що умовою зняття санкцій проти Росії залишається повне виконання Мінських угод.

Крім того, Порошенко заявив, що підвищення грошового утримання у прикордонників розпочнеться вже з травня.

"Сьогодні із задоволенням хочу повідомити, що рішення РНБО українським урядом виконано. Вчора міністр фінансів, за моїм наполяганням, вніс відповідну пропозицію щодо перенесення дати виплати на травень. І вже за травень українські прикордонники повинні отримає підвищене грошове забезпечення", - сказав Порошенко.

Він підкреслив, що прикордонники повинні отримувати не менше 7 тис. грн, а для підполковників грошове забезпечення буде становити 16 тис. грн.

Президент також попросив голову Держприкордонслужби Віктора Назаренка проконтролювати належні виплати та доповісти йому особисто.

Головне

Україна/Політика

11 грудня, 11:55

article_img
Два політики та шоумен. Опитування КМІС назвало лідерів президентських виборів -2019

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися