Порошенко назвав головні завдання на 2016 рік

0 коментувати
Момент остаточного голосування за проект змін до Конституції наближається, заявив Порошенко
Фото: прес-служба президента України

Момент остаточного голосування за проект змін до Конституції наближається, заявив Порошенко

Президент України Петро Порошенко назвав головними завданнями на 2016 рік забезпечення результативної боротьби з корупцією та стійкого миру в Донбасі

На сайті президента повідомляється, що для реалізації намічених цілей необхідне затвердження Верховною Радою змін до Конституції у сфері судової реформи та децентралізації.

Президент зазначив, відсутність реальних, видимих результатів у боротьбі з корупцією призводить до того, що люди ще не відчувають результатів реформ, і високими є протестні настрої.

"Гучні арешти і відставки тільки на початку викликали ейфорію в суспільстві. Тепер цього мало, люди вимагають суворих вироків, а не просто затримань, та дієвих механізмів запобігання корупційним діям", - сказав Петро Порошенко.

У той же час, за словами Порошенка, процес створення сучасної інфраструктури для боротьби з корупцією не буде завершеним, поки не буде проведена радикальна судова реформа.

Президент пояснив, що реформа судової системи полягає в повному очищенні та оновленні суддівського корпусу, скасуванні суддівської недоторканності, забезпеченні незалежності суддівського корпусу від політичних впливів, що потребує конституційних змін.

"І коли ми продемонструємо перші успіхи у боротьбі з корупцією нагорі, ми матимемо моральне право розпочати ефективний наступ на побутову корупцію, з якої, насамперед, зустрічається кожна людина у своєму житті", - заявив він, підкресливши, що саме це завдання вважає для себе найважливішим на наступний рік, разом з досягненням миру в Донбасі.

Раніше НВ повідомляло, що Венеціанська комісія схвалила рекомендації по проекту змін до Конституції України щодо судової реформи.

25 листопада президент Петро Порошенко вніс у Верховну Раду проект Закону України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя).

Метою законопроекту є удосконалення конституційних засад правосуддя для реалізації принципів верховенства права і забезпечення права на справедливий судовий розгляд справи незалежним і безстороннім судом в розумні терміни.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: